У Чернівцях презентували збірку іноземних та вітчизняних нормативних документів про права етнічних громад – Кодекс толерантності.
Ідея книги – повернення Буковини, де проживає понад 70 різних національностей, до європейської традиції толерантності.
«На Буковині не вистачає європейського уявлення про міжнаціональну терпимість», – вважають упорядники кодексу толерантності, де зібрані норми світового та вітчизняного законодавства про права нацменшин. За словами упорядника книги Тараса Халавки, «Толерантність – це не пасивна позиція людини, це активна її позиція. Це не просто «Я співживу з цими людьми». Толерантність – це розуміння іншого, розуміння його потреб, освітніх, культурних потреб. І врахування цих потреб для свого практичного життя».
Про те, як можуть мирно співіснувати різні спільноти красномовно розповідає світлина на титульній сторінці збірки. Там зображені представники етнічних груп, що населяли Буковину століття тому, повідомляє кореспондент ZAXID.NET .
Щоб буковинцям дійти до європейського рівня толерантності, вважають упорядники кодексу, спершу потрібно визначитись із власною національною приналежністю. Далі – розвивати рідну громаду, поважати інші, та разом працювати на благо держави. Посібник із толерантності планують передати національно-культурним товариствам.