14 жовтня у Чернівецькому художньому музеї відкрито фотовиставку "Українська Повстанська Армія. Історія нескорених". Експозицію підготовлено співробітниками Галузевого державного архіву Служби безпеки України та працівниками Центру досліджень визвольного руху за сприяння Українського інституту національної пам’яті. До неї увійшли понад півтисячі оригінальних фотографій, документи з радянських та німецьких архівних джерел, внутрішні документи Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії, - повідомили ZAXID.NET в прес-центрі СБУ.
Унікальність виставки в тому, що в ній демонструються фотографії й фотокопії документів, які протягом кількох десятиліть зберігалися в архівах Державного політичного управління та Народного комісаріату внутрішніх справ та були недоступними для дослідників, і які є першоджерелом об’єктивної інформації про український визвольний рух середини ХХ століття.
Управлінням Служби безпеки України в Чернівецькій області в експозиції представлено окремі матеріали з архіву УСБУ (кримінальні справи, статті, фотографії тощо). Буковинці зможуть ознайомитись з окремими матеріалами та побачити фотографії повстанців, які діяли на території області, а також переглянути монографії та збірки публікацій на цю тематику місцевих науковців.
Фотовиставку відкрив начальник Управління СБ України в Чернівецькій області Василь Порайко. Під час заходу з промовами також виступили голова обласного братства ОУН-УПА Святослав Мельничук, представники органів місцевої влади та управління, правоохоронних органів, вищих освітніх закладів міста, співробітники Галузевого архіву СБУ.
Відбулась екскурсія для перших відвідувачів виставки та журналістів. Виставка являє собою інформаційну акцію. Її експонати - незаперечні історичні документи. Саме вони покликані допомогти відвідувачам самостійно визначити роль та місце ОУН і УПА в історії України та зробити свої висновки про минуле. Виставка покликана доступно розповісти про Українську Повстанську Армію найзрозумілішою мовою - мовою світлин.
Виставка триватиме до 28 жовтня цього року. По її закінченні заплановано проведення круглого столу, в роботі якого візьмуть участь представники влади, громадських організацій, наукових установ, ЗМІ та інші.