У Чернівцях вулицю Рози Люксембург на Йосифа Бурга не перейменують

11:30, 17 червня 2011

Депутати Чернівецької міської ради на сесії 16 червня відмовилися перейменувати вулицю Рози Люксембург на Йосифа Бурга, почесного громадянина міста, письменника, видатного діяча єврейської культури. Рішення про перейменування не знайшло підтримки через заборону змінювати назву вулиць в історичній частині міста.

З приводу цього питання у стінах Чернівецької міської ради думки розійшлися.

«Це політика подвійних стандартів, - вважає депутат міськради від фракції «Наша Україна» Василь Максимюк. - Якщо ми приймаємо якесь загальне рішення для міста, то давайте його дотримуватись. Це буде не здоровий прецедент. Чому кілька сесій тому зі «Свободою» ми не проголосували за перейменування вулиці Червоноармійської на вулицю імені Степана Бандери, а зараз наполягаємо на вилученні питання? Давайте не створювати нездорові прецеденти і політику подвійних стандартів», інформує МБ.

«Степан Бандера – герой України, але не почесний громадянин міста», - зазначив секретар міськради Віталій Михайлішин.

«Йдеться про громадянина, який увійшов в історію Чернівців. Не бачу жодних проблем, щоб ми прийняли рішення з попередньої сесії за виключенням перейменування вулиць іменами почесних громадян, - зазначив депутат від фракції «Фронт змін» Олексій Каспрук. - Ми, влада, дуже мало приділяємо уваги питанням культури. Зараз ми будемо залишати вулицю з назвою борця за права соціалізму Рози Люксембург, при цьому ігноруючи права людини, яка прославляла Чернівці на увесь світ».

На вулиці Рози Люксембург розташовано дев’ять будинків, мешкають 68 чернівчан. Кажуть, що вони проти перейменування.

У Чернівецькому обласному єврейському благодійному фонді «Хесед-Шушана» перейменування вулиці Рози Люксембург на вулицю Йосифа Бурга вважають доцільним, адже цього діяча знав увесь світ.

«Це єдиний письменник єврейської культури у Чернівцях. Його твори переклали на 14 мов світу, - наголосив директор федерації Леонід Фукс. – Це гордість Чернівців. Його ім’я вартує не менше, ніж Володимира Івасюка. Йосифа Бурга знають у всьому світі. Можна було б виявити повагу і назвати вулицю на його честь».

За довідкою Вікіпедії, Йосиф Бург (*30.05.1912, Вижниця, Чернівецька область – 10.08.2009, Чернівці) — єврейський прозаїк (писав мовою їдиш), заслужений працівник культури України, почесний громадянин Чернівців. Редактор єврейської газети у Чернівцях «Черновіцер Блетер» («Чернівецькі Листки»).

Автор книжок новел «Отрута». «Життя триває», «Перегук часів», «Припізніле відлуння», «Квіти і сльози», які окремими виданнями виходили у ФРН, Австрії, Ізраїлі, Італії у перекладах на різні європейські мови.

Отримав премію Сегала в галузі літератури (Ізраїль, 1992).

Роза Люксембуурґ (5.03.1871 — 15.01.1919) - німецький ліворадикальний політичний діяч, одна з засновниць компартії Німеччини.