У Чернівцях запрацював молокозавод

16:20, 28 грудня 2011

28 грудня у місті Чернівці відкрився потужний молокопереробний завод.

Як повідомили ZAXID.NET  в прес-службі Чернівецької ОДА,  завод створено на базі підприємства “Аполло”. У поточному році завдяки значним інвестиціям – понад 15 млн грн, – було придбано нове сучасне обладнання, проведено модернізацію існуючих цехів. Сьогодні потужність підприємства становить 50 тонн за зміну, і, таким чином, завод може переробити все молоко, яке виробляють агроформування області.

За словами голови облдержадміністрації Михайла Папієва, сам факт відкриття молокозаводу в Чернівцях ще ні про що не говорить – у першу чергу, зазначив він, потрібно повернути сировинну базу, яка була втрачена впродовж останніх років. “Підприємство працюватиме стабільно і ефективно тільки тоді, якщо в області будуть сучасні молочні ферми. Якщо новий молокозавод орієнтуватиметься лише на закупівлю сировини у населення, його продукція і її якість не зможуть конкурувати з іншими виробниками, які вже тривалий час закуповують молоко у буковинців”, – зауважив Михайло Папієв. Саме тому, відзначив він, на колегії облдержадміністрації було прийнято рішення – і всі голови райдержадміністрацій отримали відповідне доручення – впродовж наступного року у всіх районах Буковини створити сучасні молокоферми на 2 тис. корів кожна.

Довідка

Загальна площа території підприємства – майже 3 тис. м кв. Тут розташовані  цехи приймання молока, виготовлення твердого сичужного сиру, масла та сметани,  розливу готової продукції, апаратний цех, відділення приготування мийних розчинів, камери зберігання та дозрівання, морозильна і коптильна камери,  компресорна і механічна майстерні, хімічна мікробіологічна лабораторія, санітарно-побутові  та офісні приміщення. Стратегія підприємства полягає у виробництві молочної продукції високої якості, розробленні та освоєнні нових її видів, що базуються на нових оригінальних рецептурах і власних технологіях. Сьогодні під торговою маркою “Молочна гора” реалізуються масло, сири “Буковинський”, “Голландський” “Звенигородський”, “Російський”, “Вершковий”, “Гуцульський”, “Сулугуні”, “Лиманський”, “Бринза”, сметана, вершки, молоко пастеризоване, кефір та інші. На підприємстві сформовано  високопрофесійний колектив із 45 фахівців.