У Червонограді відбудеться виставка однієї ікони

13:41, 14 вересня 2007

У філії Національного музею у Червонограді 12 вересня відкриється виставка Кристинопільської Чудотворної ікони Богородиці. Тут будуть представлені копії ікони, що виконані в різних техніках, а створювали їх місцеві митці.

Як повідомив власкор ZAXID.NET, у техніці різьби по дереву ікона Богоматері представлена Ярославом Гладким, майстер інтарсії в дереві - Анатолій Покотюк з Сокаля, є Богородиця вишита, розпис на склі, аплікація соломкою. Ідея зібрати образи Богородиці у різних техніках належить члену клубу творчої інтелігенції „Вулик” та заступнику директора з соціальних питань ДП „Львіввугілля” Михайлу Махнику.
Довiдка ZAXID.NET

Ікона прославилась своєю чудодійністю з того часу, як у 1765 році староста Кристинопільського Палацу Потоцьких Станіслав Садовський подарував образ монастирю отців Василіан. Мешканці Надбужанського краю мали свою захисницю в образі Чудотворної ікони Кристинопільської Божої Матері. У роки Другої світової війни ікону вивезли до Польщі і вона зберігалась у Варшаві у василіанському монастирі Успіння Богородиці. У 1994 році 4 квітня на Благовіщеня її урочистою процесію зустріли греко-католики міста та монахи василіанського монастиря, і тепер вона розташована у церкві св. Юра у Червонограді.

Чудотворна ікона Кристинопільської Божої Матері написана на полотні олійними фарбами разом з рамою мала розмір 70х80см. За іконографічним типом ця Одигітрія (Дороговказниця) і Божа Матір зображена із маленьким Ісусом, якого тримає на лівій руці.