18 липня в Чорному морі стартували українсько-американські військові навчання «Сі Бриз-2016». Темою цьогорічного навчання «Сі Бриз» є проведення багатонаціональної операції з безпеки у кризовому регіоні. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ на своїй сторінці у Facebook.
Навчання планується провести в Одеській і Миколаївській областях та у північно-західній частині Чорного моря.
«Береговий компонент здійснить десантування як морське, так і повітряне, у різних районах Одеської області», – розповів капітан 1 рангу Роман Гладкий.
За його словами, стабілізаційні дії при проведенні операції в кризовому регіоні за стандартами НАТО морські піхотинці і спеціальні підрозділи від України, США, Молдови і Грузії будуть проводити як у Міжвидовому центрі підготовки підрозділів, що у Миколаївській області, так і на півдні Одеської області.
Як повідомили у відомстві, також заплановані дії артилерії під час проведення протидесантної оборони, подолання водної перешкоди із залученням інженерних підрозділів, спеціальні дії із забезпечення безпеки на приморському напрямку, повітряне прикриття висадки десанту.
Окрім цього, зауважили в Міноборони, флагманський корабель «Гетьман Сагайдачний» повністю готовий до запланованого під час «Сі Бриз-2016» проведення самооцінки 2-го рівня в рамках Програми перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей фрегата з вертольотом Ка-27.
Зазначимо, що військові навчання «Сі Бриз» - багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України починаючи з 1997 року відповідно до «Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин» між Міноборони США і Міноборони України.
До слова, впродовж усього періоду проведення навчань ліві та проросійські політичні сили України виступали проти навчань Сі Бриз, які вони розглядали як експансію НАТО.
Найбільші протести, організовані КПУ та ПСПУ Наталії Вітренко за інформаційної підтримки російських державних ЗМІ, відбулися влітку 2006 року, коли були заблоковані кораблі та військовослужбовці США в Феодосії.
Крім цього, щодо «антиросійського характеру» навчань неодноразово висловлювалась влада Росії.