У Держбюджеті бракує понад 4 млрд грн

18:52, 12 травня 2009

За підсумками чотирьох місяців загальний фонд держбюджету виконано на 99,7% (надійшло 48724,5 млн грн при уточненому плані у 48 886,8 млн грн). Аналітичну інформацію представив під час брифінгу перший заступник глави Секретаріату Президента, Представник Президента у Кабміні Олександр Шлапак. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Глави держави.

Він нагадав, що перший варіант розпису плану на січень-квітень становив 48664,8 млн грн. Під час уточнення плану Мінфіном, зокрема, наближено з червня на квітень надходження від перевищення валових доходів над видатками НБУ у сумі 1002 млн грн. Крім того, у березні план зменшено на 780 млн грн. Олександр Шлапак наголосив, що без урахування зменшення плану відсоток виконання бюджету становив би 98,1%.

"Реальне виконання бюджету за чотири місяці є нижчим, ніж прозвітував уряд. Це зроблено не тільки завдяки пониженню плану на 780 млн грн, а й завдяки прискоренню отримання надходжень від Національного банку у сумі 2,4 млрд грн", - констатував О. Шлапак. Тож за умови несплати НБУ своїх доходів виконання загального фонду державного бюджету становить 94,8%.

Він також звернув увагу, що у поточному році практично щомісяця відбувається авральне наповнення бюджету в останні дні місяця. Так, в останній розрахунковий день квітня було забезпечено 24% доходів загального фонду державного бюджету за місяць (в останній розрахунковий день січня - 31,3%, в останній розрахунковий день лютого - 24,3%, в останні два розрахункових дні березня - 40,4%).

"Виконання бюджету, про яке сьогодні рапортує уряд, супроводжується рядом надзвичайно небезпечних економічних і фінансових тенденцій. Не звертати на це уваги, а тим більше активно використовувати згадані інструменти - шлях до катастрофи. Тому Президент ще раз закликає повернутися до реальних макроекономічних показників і бути свідомим того, що за перші чотири місяці до бюджету недобрали понад 4 мільярди. Не звертати на це увагу - надзвичайно серйозна помилка і заведення ситуації у глухий кут", - підсумував Олександр Шлапак.