У деяких районах Львівщини заблокована електронна черга до дитсадків

17:34, 26 січня 2016

У деяких районах Львівської області електронну реєстрацію для дошкільнят не можуть переглядати завідувачі дитячих садків. Тож вони не знають, скільки ж дітей зареєстрували до їхніх закладів. Такі труднощі виникли через необхідність платити за користування комп’ютерною програмою.

Систему електронної черги ще два роки тому для всієї України створила харківська фірма. Але вимогу оплати виставила у квітні 2015 року.

Саме відтоді завідувач дитсадка в місті Перемишляни на Львівщині Тетяна Мартиняк на сайт зайти не може. Проте електронну чергу вважає необхідною.

«Інформацію про кількість зареєстрованих дітей ми мали подати в районний відділ освіти. Але не можемо цього зробити, бо не маємо доступу до системи», – поділилася Тетяна Мартиняк.

Відтак вона пояснила, чому їй подобається електронна реєстрація дітей до садочків: «Бо нарешті припиняються розмови корупційного характеру, нарешті немає тиску на завідувачів».

Коли постало питання оплати, у деяких районах садки навіть безпосередньо укладали угоду з харківськими розробниками. Як буде в Перемишлянах – поки що невідомо.

«Справа в тому, що не знати ще, кому платити – чи будемо мати свою програму, чи будемо далі співпрацювати з Харковом. І навіть оті садки, що мали угоди, призупинилися, бо не знають, як воно буде надалі», – розповіла методист Перемишлянського райвідділу освіти Ганна Ладим.

При цьому неофіційно деякі очільники обласного департаменту освіти взагалі готові відмовитись від електронної черги у дитсадки, мовляв, не надто й зручно.

Але батьки дошкільнят вважають інакше. «Ця система електронної реєстрації дуже зручна, тому що є впевненість, що дитина буде в садочку», – запевнила мама вихованця Перемишлянського дитсадка пані Ольга.

Тим часом у Львові труднощів з електронною реєстрацією дошкільнят немає. За програму окремо платить кожний садок.

«У Львові в нас налічується 95 дошкільних навчальних закладів комунальної власності. Відповідно, оплату здійснюють дошкільні навчальні заклади індивідуально. Станом на сьогодні це 75 грн на місяць», – повідомила т.в.о. начальника управління освіти Львова Зоряна Хонько.

Дошкільній освіті України співпрацю саме з харківською фірмою свого часу рекомендувало Міносвіти. Однак на Львівщині обласні депутати тепер проти цього.

«У мене взагалі запитання – чому харківська фірма? Чому департамент освіти прийняв пропозицію цієї харківської фірми. Не було ні тендеру, абсолютно нічого не було. Другий момент – це є величезна база даних дітей. Ми спільно після наради в департаменті, де було 60 чоловік, домовилися, що вони зобов’язані взяти це на свою відповідальність і ця база має бути на балансі обласної адміністрації. І вони зобов’язані тепер її адмініструвати», – заявила депутат Львівської облради від «Самопомочі» Галина Бордун.

Створити власну систему електронної черги з легкістю могли б допомогти львівські ІТ-підприємства – переконані обласні обранці. Проте в департаменті освіти Львівщини ще не вирішили, як вчинятимуть далі.