У дитячій лікарні у Львові запрацювало «вікно життя»

18:01, 22 березня 2017

«Вікно життя» знову відчинилось у Львові. У комунальній дитячій лікарні на вул. П. Орлика облаштували місце, де можна залишити немовля, від якого батьки хочуть відмовитись анонімно.

Кілька років тому таке вікно життя було у двох інших лікарнях. Проте з різних причин їх свого часу закрили. А от тепер вирішили знову поновити.

Вікно життя в лікарні на Орлика зробили подалі від очей, у внутрішньому дворі закладу. Якщо з вулиці вікно відчинять і покладуть дитину, спрацює сигналізація як в охоронця, так і в чергової медсестри. Маля заберуть одразу.

«Реаніматолог зі своїм набором реанімаційним миттєво спускається до вікна життя і також неонатолог. Вони по ситуації оцінюють стан здоров’я дитинки», ― розповіла медсестра приймального відділення патології новонароджених Наталія Грушак.

Залишену дитину лікарі оглянуть і визначать вік. «Першочергово, звичайно, життєво важливі функції: як дитина дихає, який колір шкірних покривів. І пізніше при стабільному стані ми можемо оцінити вік дитини», ― уточнила лікар-неонатолог Ольга Вонсович.

Повідомлять обов’язково і правоохоронців. Щоправда, матір не шукатимуть, бо навіть на камеру спостереження, залишаючи маля, вона не потрапляє. Схожа практика поширена і за кордоном.

«Це так звані бебі-бокси, які є в шпиталях багатопрофільних, в дитячих лікарнях. Вони запотребовані там. Наприклад, у місті Жешуві в Польщі на рік, як мені казали колеги, дві-три дитини кладуть в такий бебі-бокс», ― повідомив головний лікар міської комунальної дитячої лікарні Дмитро Квіт.

Та все ж медики закликають до вікна життя не приходити. А тих, кого в народі називають зозулями, публічно не ганити.

«От коли ми перестанемо засуджувати таких жінок, публічно засуджувати, пальцем тицяти, тоді, можливо, жінки будуть робити це цивілізовано, в пологовому будинку зразу після пологів відмовлятися від дитини. Поки в нас існує суспільний осуд, поки нема толерантного ставлення, то таке вікно життя, напевно, необхідне», – зазначив начальник міського управління охорони здоров'я Володимир Зуб.

От тільки жити залишеному немовляті доведеться у будинку дитини. А мамі, якщо раптом передумає, довести, що це її дитина, буде уже непросто.