У дитячому театрі Львова встановлять крісла з Відня

17:03, 10 вересня 2013

На відновлення адмінбудівлі Першого українського театру для дітей та юнацтва у Львові виділили 800 тис. грн. Крім того, зал театру облаштують кріслами, привезеними з Відня, а квитки на вистави можна буде придбати через Інтернет.

Головний режисер, в.о. художнього керівника театру Юрій Мисак розповів про низку «родзинок», з яких розпочнеться новий театральний сезон. Зокрема, він відзначив, що з наступного тижня квиток на виставу у дитячий театр можна буде придбати через Інтернет. Втім, найприємнішим є, власне, облаштування залу новими кріслами, які презентував австрійський магістрат.

«Ці крісла раніше стояли у кінотеатрі Відня. Зараз там ведуться перебудови і він перестав функціонувати як кінотеатр. Перше, про що ми подумали – передати їх до Львова. Я особисто отримав чудове естетичне задоволення. Таке враження, що ці крісла завжди стояли у цьому залі, і це мене дуже тішить», – сказав керівник відділу міжнародних відносин Оскар Вавра.

Своєю чергою начальник управління культури Львівської міської ради Ірина Подоляк зазначила: «Ці крісла не є новими, але вони – значно кращі, ніж ті, що були в театрі впродовж багатьох років. Якби не магістрат Відня, не знаю, чи це було б можливо». Також вона додала, що в бюджеті розвитку міста Львова було закладено 800 тисяч гривень на ремонт театру. Вже закінчується виготовлення проектно-кошторисної документації. Ці кошти планують витратити на укріплення та стабілізацію адміністративної будівлі театру.

Окрім того, за словами Надзвичайного та Повноважного Посла Австрійської республіки в Україні Вольфа Дітріха Хайма, в межах співпраці обох країн планують постановку вистав та літературні читання австрійських авторів, перекладених німецькою мовою. Зокрема, Стефана Цвейга та Інґеборґи Бахман, а також сучасних авторів, таких як Ельфріде Єлінек та Франца Собеля.

Нагадаємо, що першою прем’єрою цього сезону у львівському театрі для дітей та юнацтва буде постановка сучасної української п’єси про проблему поширення наркоманії серед молоді – «Втеча з реальності» Тетяни Іващенко.