У Дніпропетровську група молодих кінематографістів знімає художній фільм про трагедію Голодомору. Сюжет базується на невигаданій історії реальної родини.
Недитяче випробування 7-річної дівчинки голодом, раннє дорослішання і розуміння межі між життям і смертю – такою є головна тема стрічки з робочою назвою «Червоне намисто», повідомляє Радіо Свобода
Про пережите в часи Голодомору молодим кінематографістам з Дніпропетровська розказала одна із сільських жінок, уродженка Кіровоградщини. У 1932 році їй виповнилося сім років. Режисер Карен Карапетян каже, у фільмі хочуть показати не найстрашніші сторінки того часу, а почуття і відчуття людей.
«Хочеться, щоб актори розуміли ту епоху, ті часи. Фільм, власне, не скільки про Голодомор, а про складну ситуацію в житті людей у важкий час. Уявіть: батько змушений залишити родину і поїхати добувати їжу, і він зникає. І як в цей важкий момент мати з маленькою донькою змогли пережити це, дочекатись його. Вони не тільки думали про їжу, а тужили за людиною, яка не повернулась. Вимоги до акторів – пережити це все, примусити глядача співпереживати», – розказав Карен Карапетян.
Зйомки кадрів картини вже розпочали. Однак виконавицю головної ролі – ту саму семирічну дівчинку – ще шукають. На неї, кажуть, чекає досить складна робота, можливо, доведеться залучити акторку на кілька років старшу. Натуру для зйомок автори відшукали в селі на Дніпропетровщині. Консультуватиме фаховий історик. Однак бракує і архівних документів, і речей для відтворення духу епохи.
«Царичанський район, село Рудька. Там ми знайшли місця «дислокації», там є краєзнавчий музей, де можна відтворити побут. Оскільки ми прагнемо відтворити реальну картину, ми в пошуках одягу і предметів побуту 1930-х років. Якщо є люди, у яких збереглись речі 30-их років, ми будемо дуже вдячні», – сказала автор сценарію Тетяна Кондрашевська.
Бюджет фільму –55 тисяч гривень, однак всієї суми поки не мають. Кажуть, якщо коштів на повнометражний фільм не вистачатиме, спершу зроблять короткометражку.
«Нас підтримує Харківська академія культури, наш оператор зараз там, консультується зі спеціалістами. І вони, найвірогідніше, будуть нам допомагати на зйомках», – розказала продюсер Галина Тарасюк.
Презентувати стрічку мають намір на наступному міжнародному фестивалі «Дивофільм» у Дніпропетровську. Дещо пізніше обіцяють розкрити загалу й прізвище тієї жінки, яка стала прототипом героїні.