У Донецьку школу №111 з українською мовою навчання таки хочуть закрити. Про це під час прямого включення в ефірі "Шустер Live" 10 червня зазначили батьки школярів, що навчаються в цьому навчальному закладі.
Зокрема, батьки та вчителі зазначили, що причина закриття, яку їм оголошують, - це нібито те, що школа застара, і їх планують перевести в іншу. Натомість виявляється, що школа, яку їм пропонують, з того ж року «народження» - 1 вересня 1922 року. Також невідомі чинили тиск і залякували матір одного школяра, яка відвойовувала у законному порядку право сина навчатися у цій школі. Окрім цього, уже не набирають учнів у перший та десятий класи, - що є однією з ознак, що навчальний заклад закриють.
Голова Петровської райради в Донецьку (від Партії регіонів) Станіслав Повний, зазначив, що закриття школи відбувається тому, що зменшилась кількість школярів, а утримувати багато шкіл б’є по кишені бюджет.
Також донеччани розповіли, що у квітні Донецька міськрада проголосувала за закриття шкіл № 111 і № 121 та водночас понизила статус школи № 2 (досі вона була школою з поглибленим вивченням англійської).
Закривають також школу №2 в місті Торезі (Донецька область), причому, за словами міського представника освіти, ніякої політики немає в закритті шкіл, хоч батьки у прямому включені зазначили, що чинився тиск на батьків, що їх заставляли писати заяви про переведення дітей в інші школи.
Окрім того, батьки із селищ Донеччини зазначили, що чиновники не надають підтвердження того, що дітей з околиць будуть підвозити до навчальних закладів шкільними автобусами, не надають гарантії, що дітей переведуть у кращі школи та ін.
Начальник обласного управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації Юрій Соловйов в ефірі "Шустер Live" запевнив, що є об’єктивні фактори, чому закривають школи в області. «Закриття шкіл відбуваються не тільки в Донецькій області, а й в інших областях. Але тільки в Донецькій області за 5 останніх років зменшилась кількість школярів на 100 тисяч», - зазначив Юрій Соловйов.
Як повідомляв ZAXID.NET у лютому цього року, у Донецькій області закривають 26 шкіл, більшість із українською мовою навчання. Як зазначив в ефірі "Шустер Live" народний депутат від Партії регіонів Максим Луцький, зі згаданих 26 шкіл закриють лише одинадцять.