У Дрогобичі хочуть збудувати теплоелектростанцію на біопаливі

21:18, 18 липня 2018

У Дрогобичі на Львівщині розглядають можливість будівництва біо-теплоелектростанції, яка використовуватиме брикети, щепи гілок дерев, траву, листя та інший біоматеріал шляхом термічного розкладу. Міська рада вже проводить переговори з керівництвом КП «Дрогобичтеплоенерго» та потенційними інвесторами, повідомляє 18 липня прес-служба Дрогобицької міської ради.

Як пояснюють представники «Дрогобичтеплоенерго», отриману внаслідок спалювання біомаси високотемпературну водяну пару можна використовувати для виробництва електроенергії в парогенераторах, а конденсат температурою 80-100° використовуватимуть для опалення та гарячого водопостачання міста. В такий спосіб можуть використовуватись відходи домогосподарств, підприємств, медичних закладів, автомобільних майстерень, які підлягають спаленню.

На біо-теплоелектростанції планують встановити модульне обладнання, яке буде утилізовувати до 100 тонн на добу матеріалів. Внаслідок термічного розкладу матеріалів перетворить їх в інертний скалистий попіл при виділенні великої кількості тепла у вигляді перегрітої пари, тиск якої сягає 20 кгс/кв. см.

З екологічної точки зори ця технологія відповідає всім стандартам, запевняють у мерії: «Процес термічного розкладу проходить без викидів в атмосферу, ґрунти та воду. Робота обладнання є авто-термічною і не потребує використання сторонніх енергоносіїв чи води, працює без утворення запаху та шуму».

Проект планують реалізувати в межах міста із санітарною зоною до 200 м. Для цього мають виділити земельну ділянку площею 0,22га для модульного обладнання.

«Дрогобичтеплоенерго» розглядає можливість реалізації цього проекту в межах котельні на вул. Є. Коновальця: «На цій ділянці наявні тепломережі, які можуть приймати обумовлену кількість теплової енергії. Крім цього в котельні вбудована потужна трансформаторна підстанція Дрогобицького РЕМ, яка могла б приймати генеровану електроенергію за «зеленим» тарифом».

Від впровадження цього проекту скористають насамперед мешканці цього мікрорайону. Тарифи на теплову енергію будуть 20-30% дешевші, ніж на природній газ.

До слова, недавно біо-теплоелектростанцію, яка працює за схожою технологією, відкрили у Кам’янці-Подільському.