У Дрогобичі на Львівщині терміново потрібно укріплювати береги Тисмениці. Навесні та під час сильних дощів гірська річка наповнюється водою та руйнує мости і дороги. Потерпають і людські господарства, які розташовані неподалік. Втім, на зміцнення лінії берега, кажуть у місті , бракує коштів.
Пані Анна, яка мешкає біля річки, згадує: ще років сім тому біля її будинку була дорога, якою могли їздити машини. Та річка змінила русло і під час повені у 2008 році змила її повністю. Зараз берег продовжує руйнуватись, на черзі людські городи та господарські споруди.
«Ми, коли будувались, то дорога була там, де зараз річка. А тепер вона вже під нашою хатою», – бідкається місцева мешканка.
Довелось переносити навіть лінії електропередач, адже стовпи періодично підмивало водою.
«Ми зверталися в міську раду сотні разів. Ходимо по п'ять-шість разів на місяць. І ніхто нічого не робить», – розповідає інший мешканець вулиці пан Зеновій.
Чиновники кажуть, що у 2008 році на виділені державою кошти навіть почали укріплювати береги. Однак, влада змінилась – фінансування припинилось. Тисмениця ж останнім часом стає все активнішою. В зоні ризику щонайменше п'ять локацій, серед яких інші мікрорайони та навіть мости.
«Якщо сильна повінь, то вода валить дерева, їх відносить течією і вони зупиняються біля моста, чим його і руйнують», – відзначив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Дрогобицької міської ради Микола Летнянчин. – Треба просто укріпити береги біля моста щоб вода не руйнувала основу, на якій стоїть цей міст».
На усе це Дрогобичу у 2012 році було потрібно близько двадцяти шести мільйонів гривень. Адже бажано укріпити береги на території усього міста. У Львові ж поки що грошей не обіцяють. Та й необхідна сума за кілька років, вочевидь, виросла вдвічі.
Заступник директора департаменту з питань надзвичайних ситуацій ЛОДА Олександр Харчук певен, що проблема в іншому.
«В першу чергу там порушено умови містобудування. Тобто, прибережна захисна смуга річки Тисмениці забудована майже до врізу води. Навіть якщо зараз виділити кошти, то в першу чергу треба звільнити цю захисну смугу від забудови, щоб було де розвернутись робітникам і техніці». – пояснив він.
Днями до Дрогобича збирається комісія з обласної адміністрації, аби вирішити, як уникнути екологічного лиха. Кажуть, якщо повінь 2008 року повториться, то людей з їхніх помешкань доведеться евакуйовувати.