У Дрогобичі свідка пограбування засудили за бездіяльність

У суді студент ліцею розповів, що не усвідомлював, що його друзі вчинили злочин

11:22, 7 липня 2015

У Дрогобичі суд оштрафував на 510 грн неповнолітнього студента місцевого ліцею, який став свідком пограбування, але не повідомив про злочин в міліцію.

Інцидент трапився на початку листопада минулого року. Знаходячись поблизу Дрогобицької районної лікарні, хлопець став свідком пограбування кабінету головного лікаря. Неповнолітній фактично був співучасником злочину, адже після того, як двоє його друзів винесли звідти комп'ютер, він допоміг відвезти його до помешкання одного з них на своєму моторолері.

Однак суд чомусь вирішив покарати його не за співучасть, а за приховування злочину.

Судили хлопця наприкінці червня у Дрогобицькому міськрайонному суді Львівської області. Його звинуватили у  вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 396 КК України (заздалегідь не обіцяне приховування тяжкого чи особливо тяжкого злочину).

«Будучи обізнаним про вчинення злочину […] не являючись членом сім'ї чи близьким родичем останніх, маючи реальну можливість повідомити правоохоронні органи, він приховав вчинення тяжкого злочину, чим створив перешкоду у своєчасному виявленні та розкритті, а також притягненні винних осіб до кримінальної відповідальності», – йдеться у вироку суду.

У судовому засіданні студент визнав свою вину і пояснив, що у той день гуляв з друзями і бачив як вони викрали з приміщення Дрогобицької районної комп'ютер і він на своєму моторолері перевіз крадене до місця проживання одного друзів. Цього ж дня він бачив, як його друг викрав у незнайомої жінки сумочку, забрав звідти золоті вироби та здав їх у ломбард. Але, знову ж таки, не звернувся в міліцію.

Хлопець розповів, що «не усвідомлював, що його друзі вчинили злочин та не знав, що про це потрібно повідомити працівників міліції». На суді просив його суворо не карати.

Його визнали винним у приховуванні злочину та оштрафували на 510 грн. Додамо, що за подібний злочин Кримінальний кодекс передбачає від 3 місяців до 3 років арешту або позбавлення волі. Але суд, обираючи покарання, врахував те, що хлопець сприяв розкриттю злочину, є неповнолітнім та раніше не притягувався до кримінальної відповідальності. 

Зазначимо, що випадки судових справ проти свідків злочину трапляються не часто. Починаючи із 2014 року, це вже другий випадок, коли людину засуджують виключно за те, що приховала злочин. Наприкінці липня минулого року у Львівській області на рік умовно засудили чоловіка, який знав про вбивство, але не сповістив про це у міліцію. Зазвичай приховування злочину поєднане із його вчиненням (наприклад крадіжкою), тому злочинців судять за кількома статтями Кримінального кодексу.