У Дрогобичі вперше підрахували кількість безпритульних собак за допомогою мобільного додатку і підписали меморандум про зменшення кількості безпритульних тварин та тварин, що загубилися. Про це ZAXID.NET розповів міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
«Цього тижня ми підписали два документи, які стосуються покращення ставлення до тварин у місті. По-перше, ми підписали меморандум про співробітництво з фондом «Чотири Лапи Україна», відтак наступні два тижні у місті безкоштовно стерилізуватимуть, вакцинуватимуть та ідентифікують вушною біркою собак. По-друге, підписали меморандум з НГО «Міжнародні системи реєстрації», які розробили платформу animal-id.info, це означає, що ми починаємо моніторинг, ідентифікацію та облік усіх собак, які є у місті», - розповів Тарас Кучма.
Інформація про кількість безпритульних тварин у Дрогобичі
Дрогобич став першим містом у області після Львова, яке долучилося до міжнародної онлайн-бази даних тварин Animal-id. Львів долучився до цієї програми у вересні 2016 року. Відтоді триває обов’язкова реєстрація собак та добровільна реєстрація котів. Вона відбувається на базі ЛКП «Лев» та ветеринарних клінік партнерів.
Кожна зареєстрована тварина обов’язково має носити жетон з QR-кодом з усією важливою інформацією, яка внесена в електронну базу даних. Також зареєстровану тварину значно швидше можна повернути додому, якщо вона загубилася за даними у QR-коді.
«Animal-id.info - некомерційна міжнародна платформа, яка об’єднує національні та локальні бази даних ідентифікованих тварин. Ми розробили цю платформу кілька років тому і вже підписали меморандум з десятками міста в Україні, Білорусі, Росії та Казахстані. Отримані дані необхідні не тільки для статистики та пошуків тварин, а й для формування міського бюджету. Зокрема для планування роботи комунальних підприємств у сфері поводження з тваринами», - пояснив ZAXID.NET представник організації «Міжнародні системи реєстрації» Василь Дуб.
Організація надає платформу для систематизації інформації безкоштовно, а міські ради зобов’язуються наповнювати її. З огляду на популярність платформи, активісти збирають гроші на розробку нових мобільних додатків з GPS-локацією волонтерів(які вносять дані про собак на платформу) та спрощеною процедурою реєстрації тварин.