У другому турі виборці підтримали б на пост президента Кличка, – дослідження

13:35, 21 жовтня 2013

Якби до другого туру президентських виборів вийшли Віктор Янукович та Віталій Кличко, 22% підтримали б чинного президента, а 37% – лідера УДАРу. Водночас, проти обох проголосували б 12% опитаних, не визначились – 11%, не голосувало б – 18%. Такі результати дослідження представила Соціологічна група «Рейтинг», яка проводила опитування щодо ймовірного проведення виборів у жовтні цього року.

Такі ж тенденції – з іншими лідерами опозиції. Вони у другому турі перемогли б Януковича, однак порівняно з Кличком у цій ситуації набрали б менше голосів. Так, якби у другому турі з Януковичем змагався Яценюк, то переміг би з відривом 7% (23 проти 30 відсотків). 17% виборців проголосували б проти кожного з них.

Якби до другого туру президентських виборів вийшли Віктор Янукович та Юлія Тимошенко, 24% підтримали б чинного президента, 28% – опозиціонерку. Проти обох проголосували б 19%.

Чинний президент переміг би, згідно з опитуванням, лише в одному випадку: якби вийшов у другий тур з Олегом Тягнибоком, 24% підтримали б чинного президента, 22% – лідера «Свободи». Водночас, проти обох проголосувало б 23% опитаних, не визначились – 12%, не брали б участі в голосуванні – 19%.

У структурі прихильників Кличка домінує молодь, старших найбільше серед прихильників Симоненка та Порошенка. «Чоловічий» електорат мають Кличко та Тягнибок, «жіночий» – Тимошенко й Порошенко.

Поміж прихильників Порошенка, Януковича, Симоненка та Кличка домінують мешканці міст, а серед прихильників Тимошенко та Яценюка – значна частина проживає в селах. Найбільше виборців з вищою освітою  – серед прихильників Порошенка, Тягнибока та Кличка. Ці ж кандидати мають заможніших прихильників, водночас найбіднішими є виборці Симоненка й Тимошенко.

Нагадаємо, за результатами цього ж дослідження,  якби у президентських виборах брала участь Юлія Тимошенко, вона програла б Януковичу 3% голосів.

Довідка. Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів

Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95):  від 1% до 2,2%.

Терміни проведення дослідження: 26 вересня – 6 жовтня 2013 р.