Спудеї Львівського аграрного університету, що в Дублянах, зможуть виготовляти різноманітні деталі машинобудування – студентам факультету механіки та енергетики «подарували» лабораторію. Тут з’явилися новинки, яких досі студенти навіть не торкалися: токарний та фрезерний верстати, що працюють за допомогою числового програмного управління.
«Ми якось їздили на екскурсію на завод "Електрон". Там нам показували різне обладнання. Але так, щоб стояти і працювати за тим обладнанням, то можливості в нас не було. А тепер буде», – порадів студент 6-го курсу Андрій Гринюк.
Верстати можуть працювати і з алюмінієм, і зі сталлю. Та поки що експериментують студенти на дереві.
«На нових верстатах можна виготовляти різноманітні деталі для різних сфер. Чи це є технічна галузь, чи галузь для застосування в аграрній сфері, чи медицина, чи декор», – уточнив декан факультету механіки і енергетики Степан Ковалишин.
Тут студенти зможуть вирости до висококваліфікованих інженерів-конструкторів. Бо мають не лише виконувати складні креслення, а й проектувати машини за допомогою різних програм.
«Коди студенти переважно пишуть вручну. Тобто читають з креслення розміри і, відповідно, за певними координатами задають відповідні ділянки, де повинен пройти верстат. І на виході ми отримуємо нашу деталь», – розповів виконувач обов'язків доцента кафедри машинобудування Сергій Баранович.
Створило лабораторію одне з підприємств, що потребує таких фахівців. Воно вже завербувало собі до двох десятків випускників. Тому для студентів придбали ще й електронний мікроскоп, під яким можна буде оглянути виготовлену деталь. І потужний комп’ютер.
«Лабораторія не завершена, ми хочемо її розвивати. Хочемо сюди докупити ще мікрообладнання, яке дозволить молоді опанувати ази роботи на верстатах з числовим програмним управлінням, писати ці програми, працювати з кресленням», – додала керівник підприємства Євгенія Онишко.