Пілотна ініціатива «Представник пацієнта» стартувала у двох львівських медзакладах: лікарні св. Пантелеймона і Львівському обласному перинатальному центрі. Це – спільний проект Національної служби здоровʼя України та Руху ЧЕСНО, який реалізовується за підтримки МОЗ, Світового банку та Посольства Швейцарії в Україні.
Представники пацієнта – це люди, які пройшли тренінгове навчання НСЗУ та партнерів проекту. Вони інформуватимуть пацієнтів про перелік безоплатних послуг та умови їх отримання, а також допомагатимуть у випадку порушення їхніх прав, фіксуватимуть відгуки пацієнтів та вестимуть спостереження за процесами надання допомоги у медичному закладі.
«Адміністрація лікарні св. Пантелеймона зацікавлена у тому, щоб пацієнти володіли інформацією щодо послуг, які надаються нашим закладом за Програмою медичних гарантій. І для нас буде цінною інформація, яку амбасадори проекту проаналізують за результатами анкетування пацієнтів. Цей проект – це можливість отримати об’єктивну оцінку нашої роботи й за потреби – покращити її», – каже директор лікарні св. Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова Юліан Голик.
До представника пацієнта можуть звернутися пацієнт або його родичі, щоб дізнатися про Програму медичних гарантій та поділитися своїм досвідом перебування в медзакладі. Для цього достатньо підійти до їхнього стенду із позначкою «Представник пацієнта». Це має збільшити обізнаність людей про те, як отримати необхідні медичні послуги безоплатно. Однак представники пацієнта не консультуватимуть з медичних питань.
Пілотний проект «Представник пацієнта» реалізовують у п’яти медичних закладах України, два з них – Львові:
- Національному інституті раку;
- Київській обласній клінічній лікарні;
- Київському міському пологовому будинку №6;
- Першому територіальному медичному об'єднанні Львова;
- Львівському обласному клінічному перинатальному центрі.