У дворику львівської Ратуші встановлять атріум та ліфт

Архітектори презентували кілька варіантів облаштування двору Ратуші

15:47, 17 червня 2016

Під час проведення «Майстерні міста» у Львові презентували проект облаштування дворика львівської Ратуші. Архітектори пропонують встановити всередині дворику кілька лавочок та накриття, яке б захищало від опадів та сонця.

Власне, пропозиції яким саме має бути накриття дворику Ратуші викликали найбільше обговорень. Після тижневого воркшопу архітектори презентували чотири різних проекти. Після громадського обговорення у Львівській міськраді оголосять конкурс на реконструкцію внутрішнього дворику.

За словами очільниці управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, частину підвалів Ратуші передали до фонду Музею міста. Там мали б проводитись інтерактивні експозиції. Відтак у мерії вирішили переоблаштувати дворик Ратуші, який би слугував одночасно входом у музей.

Архітектори створили скляний макет, на якому можна показувати безліч варіантів із облаштування дворику Ратуші.

«Якщо цей дворик накрити то він ввважатиметься атріумом. Для нас важливо, щоб в першу чергу цей дворик був для львів’ян, туристів і тільки в третю чергу для влади. Зрештою, якщо влада перетинатиметься у неформальній обстановці із містянами, то це тільки плюс», - розповів головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

За його словами, архітектори визначили для себе кілька функцій, які має виконувати дворик Ратуші. Перш за все, тут мають облаштувати ліфт, котрий би допомагав людям із особливими потребами піднятись на оглядовий майданчик.

«Ми хочемо ту ліфтову шахту в середині Ратуші забрати. Тоді відвідувачі зможуть відкрити для себе сходи Ратуші зовсім по-новому», - сказав Юліан Чаплінський.

Презентація архітекторських проектів облаштування дворику Ратуші у «Майстерні міста»

Ще одна із функцій – енергозбереження. Дворик Ратуші мав би слугувати таким собі буфером, який би акумулював прохолоду влітку та тепло взимку.

«Ми також думали, щоб це накриття було і економічно вигідним і нам не потрібно було витрачати великі кошти на його обслуговування», - додав головний архітектор міста.

Перших три варіанти облаштування внутрішнього двору Ратуші

Перший варіант – це облаштувати великий скляний куб у середині дворику. Він би частково мав виконувати функцію накриття, а також у ньому могли б розмішуватись різні експозиції або зелені насадження.

Інший варіант – часткове мембранне накриття, яке б могло захищати від опадів та вітру.

Ще один варіант – суцільний скляний дашок, який захищав би від дощу чи снігу. У сонячну погоду скляні шибки дашку можна було б опустити, зробивши невеличкі коридорчики, які б могли водночас слугувати  стендами для виставок.

Проект облаштування «Акваріуму» в дворі Ратуші

Як альтернативу, архітектори запропонували зробити «Акваріум» – скляну триповерхову будівлю. За їхніми словами, кожен поверх міг би працювати незалежно один від одного. До прикладу, на першому могли б зробити виставку, а на другому чи третьому – концерт або читання віршів.

Наразі макет Ратуші із варіаціями накриття дворику винесли безпосередньо у внутрішній двір мерії. Усі охочі можуть на нього подивитись або ж запропонувати свої ідеї. Далі проекти винесуть на громадське обговорення. Після якого мають оголосити конкурс на розроблення проекту реконструкції.

«Ці проекти, які зараз є – не остаточне бачення, а лише наші варіанти, як би це могло виглядати. Зараз ми фактично заклали наріжний камінь, на основі якого ми можемо проектувати й інші пропозиції», - пояснив Юліан Чаплінський.