У Facebook розпочався флешмоб, присвячений 90-річчю української анімації

10:05, 2 березня 2017

У Facebook стартував флешмоб, присвячений 90-річчу української анімації: його приурочено до 90-літнього ювілею одного з перших українських фільмів «Казка про солом’яного бичка», створеного основоположником вітчизняної анімації В'ячеславом Левандовським.

Учасникам флешмобу пропонується викласти епізод з улюбленого українського мультфільму з мітками #УлюбленийМультик #НашійАнімації90. До мультиплікаційної ініціативи, серед інших кіноманів, вже долучилися музиканти Едуард Приступа (Діля) та Олександр Положинський, повідомив Cultprostir.

Щодо найпопулярніших українських мультфільмів, то серед них, звичайно, «Як козаки ...» Володимира Дахна. Серія виходила з 1967 по 1995 рік. Вона розпочалася фільмом «Як козаки куліш варили» та завершилась «Як козаки у хокей грали».

Серед найкращих українських мультфільмів - «Як жінки чоловіків продавали» (1972 р.), та «Як чоловіки дружин провчили». У фільмі використаний малюнок: використані елементи народної вишивки та й вся дія мультфільму нібито відбувається на українському рушнику.

Згодом з’явилися такі мультсеріали як «Пригоди капітана Врунгеля», «Лікар Айболить», «Острів скарбів». Останні три роботи належать Давиду Черкаському.

Ще одним українським генієм анімації є режисер і мультиплікатор Олександр Татарський. Йому належить заставка програми «На добраніч, малята» та «Пластилінова ворона», «Падав торішній сніг».

Цікаво, що одна з найвідоміших екранізацій книги Льюса Керролла «Аліса в Країні чудес» також знята у Києві, як і її продовження - «Аліса в Задзеркаллі». Робота режисера Єфрема Пружанського відразу ж стала культовою.

Серед нових аніматорів варто зазначити Степана Коваля та його роботи «Йшов трамвай №9», «Злідні» та проект «Моя країна Україна», у якому він зібрав молодих аніматорів. За цей проект Коваль у 2017 році отримав Шевченківську премію.