У Франції засудили українку, яка критикувала пропагандистський фільм про Майдан

08:59, 2 липня 2017

Паризький суд виніс рішення проти української перекладачки Анни Чесановської через її критику на адресу режисера Пола Морейри, автора фільму «Україна, маски революції». Вона зобов’язана сплатити штраф та компенсацію, які можуть перевищити 13.6 тисяч євро. Про це йдеться у судовому рішенні, винесеного трибуналом першої інстанції, пише «Європейська правда».

Як повідомляється, на початку 2016 року у Франції вийшов в ефір фільм «Україна, маски революції», який викликав неоднозначну реакцію в Україні та світі. Багато критиків, журналістів і культурних діячів охарактеризували його як пропагандистський та маніпулятивним.

Анну Чесановську Морейра наняв для перекладу частини своїх матеріалів. Українка пізніше розповіла у блозі, як відбувалося маніпулювання, повідомила деталі щодо тих цитат політиків, які були перекладені але не увійшли до фільму. Чесановська також повідомила про маніпуляцію в титрах – її зазначили як єдину перекладачку, хоча з більшою частиною фільму працював інший, не названий перекладач, йдеться у повідомленні. Саме цей блог став приводом для позову з боку Морейри, якій заявив, що вважає «наклепом» звинувачення українки у маніпуляції.

Згідно з рішенням суду Анна Чесановська має сплатити 5 тис. євро моральної компенсації Морейрі, 3 тис. євро компенсації за його витрати на адвокатів, оплатити публікацію спростування у газеті, яку обере Мерейра, витративши на це до 5 тис. євро, сплатити державі 500 євро штрафу через порушення закону, компенсувати 127 євро судових витрати

Це рішення було винесене 29 червня. Захист Анни Чесановської вже оскаржив рішення в апеляційному порядку, вважаючи його необґрунтованим.

Зазначимо, що «Україна, маски революції» (фр. Ukraine, les masques de la révolution) – документальний фільм режисера Поля Морейра. Трансляція фільму відбулася 1 лютого 2016 року на Canal+, попри те, що посольство України у Франції звернулося до каналу з проханням зняти стрічку з ефіру, як таку, яка «дає глядачеві помилкове уявлення про ситуацію в Україні» та «ображає пам'ять про українців, загиблих за свободу і незалежність своєї країни від диктату Росії».