У головному корпусі Львівського національного університету ім. Івана Франка старі дерев’яні вікна замінюють на нові, які також зроблені із дерева. Про це ZAXID.NET розповів проректор з адміністративно-господарської роботи ЛНУ ім. Івана Франка Василь Курляк, відреагувавши на обурення львів’ян у Facebook, які звинуватили університет у знищенні автентичних дерев’яних вікон та їх заміні на пластикові.
За словами проректора, в університеті замінять половину вікон, переважно 70-их років XX століття, які вже не придатні для використання, другу половину відреставрують. Василь Курляк переконує – встановлюють саме дерев'яні, а не пластикові вікна. Нові вікна хорошої якості через що мешканці переплутали їх з пластиковими.
Щоб довести, що вікна дійсно зроблені з дерева, проректор у присутності журналістки ZAXID.NET навіть встромив у дерев'яну раму ніж. Під білою фарбою справді видно дерево з якого виготовлена рама.
Проректор встромив ніж у дерев'яну раму вікна
Василь Куриляк розповідає, що вікна, які зараз замінюють, не належать до часів Галицького сейму. Адже ті автентичні вікна замінили ще у 70-х роках минулого століття.
«Вікна, які зараз є, не від польського Сейму, а ці вікна змінені в 70-их роках минулого століття. Тих автентичних вікон, які були від Польщі, вже нема. Вони б 200 років не вистояли», – переконує Василь Курляк.
За його словами, серед всіх вікон, які є в університеті, можливо, й залишилися автентичні частини, однак запірна арматура у них радянська та стара. Проректор також додає, що через викривлення дерева у таких конструкціях до аудиторій зимою часто залітав сніг. Тому їх просто змушені були замінити, натомість новіші вікна – реставрують.
Василь Курляк каже, що головний корпус університету вже давно потребує ремонту. Адже востаннє його ремонтували більше ста років тому.
На підтвердження того, що роботи проводять із усіма дозволами, проректор демонструє дозвіл ДАБІ. Кошти на реставрація ЛНУ ім. Івана Франка виділив Кабінет Міністрів України. Вартість такого проекту становить 86 млн грн. Він передбачає не тільки заміну та реставрацію вікон, а й реставрацію фасаду, часткову реставрацію даху та влаштування гідроізоляції фундаментів.
Ремонтні роботи розпочалися ще минулого року. Тоді університет провів міжнародний тендер, у якому перемогла фірма «Будремсервіс». Ця ж фірма раніше провела гідроізоляцію Собору св. Юра.
До слова, Львівський національний університет ім. Івана Франка, що на вул. Університетській, 1 є пам’яткою віденського неоренесансу 1877-1881 років. Будівлю спорудили за проектом архітектора Гохберґера для Сейму (парламенту) Галичини. Після розвалу Австро-Угорської імперії по Першій світовій війні тут від 1919 року міститься університет.