У гонитві за грантовими грошима лобісти можуть нашкодити економіці, – ЗМІ

18:44, 9 жовтня 2015

У гонитві за грантовими грошима лобісти можуть не тільки завдати шкоди економіці та бюджету країни, але і дискредитувати євроінтеграційний курс, під прикриттям якого просуваються лобістські законопроекти. Про це пише інтернет-видання «Апостроф» у матеріалі «Як відпрацьовуються гранти».

«Розгляд 7 жовтня в комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров'я та підтримка скандального законопроекту №2820 перетворилося на цькування тих, хто звернув увагу на численні помилки документа і його лобістський характер», – зазначає автор матеріалу.

«Поспіх, з яким лобісти законопроекту його просувають, викликає підозри у експертів, а також обурення профільних міністерств, народних депутатів і бізнесу. Одним з розробників законопроекту № 2820 є Андрій Скіпальський, керівник громадської організації «Життя», яка отримала від благодійного фонду Майкла Блумберга $325 тис. грантових грошей для прийняття відповідного законодавства до травня 2016 року», – акцентує журналіст.

У статті наголошується, що законопроект № 2820 отримав негативну оцінку від Головного науково-експертного управління; пропозиції, що містяться в проекті, негативно оцінені також антикорупційним комітетом ВР, Мін'юстом, Мінфіном, Держпідприємництвом.

«Свідомо чи несвідомо в законопроект з якихось причин не включені також положення, згідно з якими повинна бути створена система недопущення нелегальної торгівлі тютюновими виробами та боротьби з нею. Не відображений комплекс заходів зі зменшення шкоди від куріння», – пояснив виконавчий директор Міжнародного центру перспективних досліджень, який досліджує проблеми євроінтеграції, Сергій Кіщенко.

За його словами, документ № 2 820 дивним чином врахував тільки низку положень Директиви 2014/40/ЄС. Наприклад, європейський документ передбачав контроль над виконанням положення про невикористання смакових добавок, а з тексту законопроекту цей механізм був вилучений. Крім того, законопроект унеможливлює розміщення спеціальних захисних елементів на пачці, які дозволяють відрізнити справжні сигарети від підробки.

«Навіть дуже благородний намір може бути просто дискредитованеий недбалим виконанням, зумовленим бажанням закінчити до травня наступного року донорський проект», – зазначає Кіщенко.