З наступного року у Городку, що на Львівщині, впроваджуватимуть пілотний проект позашкільної освіти за принципом «гроші ходять за дитиною». На кожну дитину шкільного віку передбачать певну суму, які вона зможе витратити на будь-який гурток чи курси.
Принцип позашкільної освіти «гроші ходять за дитиною» вперше почали впроваджувати у Скандинавських країнах, нині він активно популяризується у країнах Прибалтики. В Україні, зокрема у Городку, впровадження пілотного проекту фінансуватиме Міністерство іноземних справ Литви.
Як розповів під час робочої зустрічі з освітянами Львівщини член комітет освіти литовського парламенту Гінтарас Стяполавичюс, суть проекту полягає у тому, що міська рада власними коштами або за допомогою субвенцій з держбюджету передбачає приблизно 15 євро (близько 450 грн) в місяць на кожну дитину шкільного віку. Дитина або її батьки за допомогою спеціального сайту зможуть переглянути список гуртків та секцій та обрати, на що витратити ці кошти. Якщо дитина походить кілька місяців в один гурток, а потім передумає, ці гроші відповідно скеруються за нею.
У цьому проекті зможуть брати участь не лише існуючі державні та приватні гуртки, але і окремі вчителі чи громадські організації. За словами директорки департаменту освіти Львівської ОДА Любомири Мандзій, у Городку обрали за допомогою спеціального анкетування сімох найбільш ініціативних вчителів, які вже готові подавати свої проекти на реалізацію.
При цьому, за словами Стяполавичюса, існуючі безкоштовні гуртки й надалі будуть фінансуватися місцевими бюджетами. «Ніхто ні в кого не переманює дітей. Для державних установ це буде гарним шансом переглянути якість своїх послуг, щоб не втрачати дітей, які там займаються. Тобто орієнтація проекту не на дітей, які ходять у безкоштовні гуртки, на тих, хто взагалі нікуди не ходить», - зазначив Стяполавичюс.
Міська рада Городка уже підписала угоду з Центром дітей і молоді у Литві щодо реалізації цього пілотного проекту і зараз напрацьовує механізми його впровадження. У 2019 році цей проект мають запустити, однак наразі невідомо, скільки коштів доведеться у нього вкласти.
Окрім Городка, у цьому пілотному проекті братимуть участь ще чотири українські міста: Кременчуг (Полтавська область), Бахмут (Донецька область), Покровськ (Донецька область) та Баштанка (Миколаївська область).