У ГПУ сказали, що зробили з «архівами Януковича»

16:45, 15 січня 2016

Архіви екс-президента України Віктора Януковича, які в грудні знайшли українські правоохоронці, долучені до різних кримінальних проваджень, які розслідує Генеральна прокуратура України, і оцінені як важливі докази, зазначив прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко.

«Ці матеріали долучені до кримінальних проваджень, які розслідує управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України. Це документи на землю, компанії, фінансові звітності», – сказав Куценко в п’ятницю, 15 січня, агентству «Інтерфакс-Україна».

Він уточнив, що документи долучені до різних кримінальних проваджень, які розслідують щодо Януковича. «Якісь матеріали долучено до справ із майданівських злочинів, якісь – до проваджень із майнових злочинів, скоєних колишнім президентом», – сказав він.

При цьому Куценко наголосив: «Генеральна прокуратура України оцінила їх як дуже важливі докази».

Як повідомляв ZAXID.NET, на засіданні Кабінету міністрів 16 грудня 2015 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що вдалося знайти архіви документів колишнього президента України Віктора Януковича і членів його сім’ї, які допоможуть розслідувати злочини, які вони здійснили.

«У нас в руках один із найбільших архівів Віктора Федоровича Януковича: оригінали документів на Межигір’я, оригінали документів та проводки з МАКО (компанія, яку очолював син Януковича Олександр), особисті документи Януковича — посвідчення, оборотні рахунки низки компаній, зокрема закордонних», – сказав тоді Аваков на засіданні Кабміну.

Пізніше глава МВС написав на сторінці у «Фейсбуці»: «Національна поліція України, разом із ДФС і Генпрокуратурою провела спецоперацію, в результаті якої в нашому розпорядженні опинилася значна частина особистого архіву “сім’ї” Януковича з особистими документами екс-президента, його фінансовими операціями, печатками і документи понад 300 офшорних компаній, документи розрахунків від “Танталіту” до “МАКО” і банків Януковича, оригінали документів на власність від Межигір’я до Хонки, від Гонконгу до Швейцарії… Схеми виведення коштів».

У свою чергу перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан наголосив, що вже заблоковано низку банківських рахунків, наразі слідчі з’ясовують, які саме кошти перебувають на цих рахунках для виявлення схем, за якими ці кошти «відмивалися» і виводилися з України, «а також для повернення цих коштів у країну».