Голосування за проекти, які пропонували самі львів'яни, завершилось рівно о 00:00 у ніч на четвер, 16 листопада. Благоустрій території поблизу двох шкіл на межі проспекту Чорновола та Замарстинівської, спортивний майданчик СЗШ №97 та сучасна операційна в дитячій лікарні на Орлика – саме такі переможці серед великих проектів цьогорічного громадського бюджету.
Один з фаворитів серед великих громадських проектів, що врешті увійшов до трійки лідерів, ‑ повна реконструкція операційної у міській дитячій лікарні. Лікарі тут уже чекають змін і демонструють чому нове обладнання настільки важливе.
«Лампа, яка 25 років тому поставлена та вичерпала свій ресурс, вже навіть не виробляється. Таких ламп, які можна замінити, це були фари від «Жигулів». Мусимо замінити лампу, оце лампа з моніторами, яку ми хочемо придбати, також консоль для анестезіологічного обладнання і операційний стіл-трансформер, він має повертатись у різні боки та розрахований на різні методики сучасних операцій», – показує стару операційну завідувачка відділення міської дитячої клінічної лікарні Галина Курило.
Допомогти рятувати малечу в новій операційній захотіли понад 3,5 тисячі львів’ян. Нове обладнання після усіх процедур у лікарні очікують на третій квартал 2018 року.
«Боротьба йшла дуже напружена, останній голос був за хвилину до 12 ночі. Міська рада затвердить бюджет розвитку, після цього будуть визначені розпорядники коштів. Чи це буде управління, чи це буде лікарня ‒ на сьогоднішній день невідомо. Після цього йде процедура тендерних торгів, згідно з чинним законодавством. Це три місяці в середньому», – каже головний лікар дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт.
А переміг у цьогорічному громбюджеті проект з благоустрою між двома школами на Замарстинівській та Чорновола. Тут активно включились самі учні.
«Дуже хотіли, щоб нам майданчик зробили, і я, наприклад, сказав своїй бабусі, бабуся сказала своєму брату, брат сказав своїй жінці і так зробилось щось 24 голоси», – розповідає систему агітації учень школи №53 Микола.
Площа між 53 та 87 школами за проектом у три мільйони гривень має перетворитись на сучасний комплекс. «В нас на сьогоднішній день є розроблена проектно-кошторисна документація на футбольне поле, волейбольне поле, баскетбольне поле. Тут буде простір для проведення лінійок, огородження озеленення, освітлення та відеоспостереження ‒ це цілий комплекс», – коментує автор проекту Сергій Івах.
Загалом найпопулярнішим напрямком у голосуваннях виявилась освіта. Майже 40 тисяч львів'ян голосували за такі проекти. Багато дискусій точилось про адмінресурс, який застосовують у навчальних закладах, аби набрати голоси. Організатори планують на наступний рік змінити умови.
«Є очевидним, що школи мають певну перевагу. Є думки, щоб якось зрівняти можливості серед тих проектів, які будуть подаватися. Це предмет обговорення для комісії, робочої групи депутатського корпусу», – каже начальник управління «Секретаріат ради» Юрій Лукашевський.
Голосування проводили з 1 по 15 листопада. 72 тисячі львів'ян обирали серед 300 проектів на загальну суму 240 мільйонів гривень. Фінансуватимуть реалізацію громадських ініціатив із бюджету розвитку міста.