Грип забрав життя 9-річної дівчинки з Харківської області. Батьки дитини звернулися по допомогу до медиків надто пізно і лікарям не вдалося її врятувати.
Минулого тижня на грип і ГРВІ в Україні захворіло понад 203 тисячі людей, серед яких майже 68% - діти до 17 років. Епідемічні пороги перевищені у п’яти областях: у Харківській - на 23%, Житомирській, Сумській та Київській – на 12%, в Донецькій – на 1,1%. У порівнянні з минулим тижнем, за даними МОЗ, захворюваність серед дорослих та дітей до 17 років збільшилася майже на 3% і 7% відповідно, повідомляє МОЗ.
Як повідомили ZAXID.NET у Центрі громадського здоров’я МОЗ, 9-річну дівчинку з Харківської області вклав у ліжко вірус грипу типу А. Дитину тиждень батьки лікували вдома, а коли вже стало зовсім зле, викликали «швидку». Дівчинка померла в кареті швидкої допомоги.
Медики радять при перших симптомах грипу, особливо, коли хворіють діти, звертатися за консультацією до лікарів. І ніколи високу температуру у дітей не збивати аспірином.
Симптоми грипу
- висока температура, яка тримається мінімум п’ять днів;
- лихоманка;
- головний біль;
- ломота у м’язах і суглобах;
- загальна слабкість;
- втрата апетиту, можливо, нудота;
- кашель, що може тривати більше двох тижнів;
- нежить.
Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів.
Як не варто лікувати грип?
Щоб уникнути небезпечних наслідків, МОЗ рекомендує уникати надмірного призначення ліків та призначення бездоказових методів для лікування чи профілактики грипу та ГРВІ, особливо – у дітей.
Сьогодні не доведено ефективність таких методів:
- теплові процедури,
- фітотерапія,
- вітаміни,
- інтерферони,
- гомеопатичні препарати,
- антибіотики для профілактики.
Ці методи не допомагають вилікувати грип, а таке лікування може призвести до тяжких укладнень.
Профілактика грипу
Щорічне щеплення від грипу — це найкращий спосіб захисту, воно дозволяє зменшити ризик захворіти на грип і зменшити ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.
Цього року доступні дві вакцини проти грипу: вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а «Джісі Флю» — від шести місяців.
Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарю щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян.
Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.