У 42-річної харків'янки виявили малярію після поїздки в Нігерію

23:21, 26 серпня 2021

У Харкові 24 серпня зареєстровано завізний випадок тропічної малярії. Хворобу виявили у 42-річної жінки, яка 16 серпня повернулася до України з Нігерії, повідомили в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Зазначається, що під час перебування у Нігерії жінку покусали комарі. Після повернення в Україну, 20 серпня, у неї з’явилися перші клінічні ознаки захворювання – загальна слабкість, головний біль, підвищення температури тіла до 38,5 градусів.

«24 серпня хвора звернулася за медичною допомогою до відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги КНП ХОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» машиною якої госпіталізована до закладу охорони здоров’я, де під час обстеження були виявлені збудники тропічної малярії», – йдеться у повідомленні.

За місцем проживання хворої проведено епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

За інформацією медиків, на 2020 рік та поточний період 2021 року в Харківській області зареєстровано 9 завізних випадків малярії, у т.ч. 2 летальні.

Як інформував ZAXID.NET, у лютому цього року в Закарпатській області виявили два випадки захворювання на малярію. Жінка та хлопчик віком 1 рік та 10 місяців, у яких підтвердили хворобу, прибули до України з Конго.

Малярія – загрозливе для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Передача малярії відбувається в 91 країні світу, переважно це країни Африки, Азії, Південної й Північної Америки. В Україні всі зареєстровані випадки захворювань – завезені.

Симптоми малярії з’являються через 10–15 днів після укусу інфікованого комара. Перші симптоми — лихоманка, головний біль — можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення малярії.

Лікування необхідно розпочати протягом перших 24 годин після прояву симптомів, інакше малярія може розвинутися в серйозне захворювання й закінчитися смертю.

Є чотири види малярії, найбільш важкою є тропічна малярія, що у 40% закінчується смертю. Захворювання передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів.

На сьогодні не існує вакцини проти малярії, однак це захворювання піддається профілактиці та лікуванню. Тому, за рекомендаціями ВООЗ, перед поїздками в ендемічні з малярії країни, обов’язково слід пройти відповідне профілактичне лікування, яке дозволить значно знизити ризик захворювання тяжкими формами малярії, запобігати ускладненню хвороби.