У Харкові прощаються з загиблими в авіакатастрофі «Боїнга-777»

11:01, 23 липня 2014

У Харкові, 23 липня, відбудеться офіційна церемонія прощання із загиблими в авіакатастрофі пасажирського літака «Боїнг-777» та відправка тіл до Нідерландів.

Про це заявив голова урядової комісії, перший віце-прем’єр України Володимир Гройсман, повідомляє Радіо Саобода.

«Ми плануємо розпочати церемонію о 11:00. Очікуємо, що у цій церемонії братимуть участь дипломати різних країн світу», – сказав Гройсман.

Керівник урядової комісії з розслідування авіакатастрофи не уточнив, скільки тіл буде відправлено у середу, 23 липня, в Нідерланди для подальшої експертизи та ідентифікації.

Він зазначив, що кількість тіл, яких будуть переправляти, визначатимуть експерти.

За його словами, у вівторок ввечері, 22 липня, експерти відкрили два вагони-рефрижератори. Комісія працювала з п’ятдесятьма тілами.

Голова місії експертів Нідерландів Ян Тайндер каже, що експерти з впевненістю можуть говорити про наявність у двох вагонах 200 тіл загиблих. Скільки є у двох інших – ще не відомо.

Міжнародна комісія планує до п’ятниці завершити підготовку всіх тіл до перевезення у Нідерланди, де проходитиме їхня ідентифікація.

Як заявив голова місії, 23 липня борт із останками загиблих в катастрофі малайзійського «Боїнга-777» вилетить з Харкова в Нідерланди.

Як повідомляв ZAXID.NET, 17 липня терористи збили пасажирський літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур і летів на висоті 10100 м. На борту літака перебувало 298 осіб: 15 членів екіпажу і 283 пасажири. Усі вони загинули.

Серед загиблих є громадяни Нідерландів (192 людини, серед них людина з подвійним громадянством – США), Малайзії (44 людини, включаючи 15 членів екіпажу), Австралії (27 осіб), Індонезії (12 осіб), Великобританії (10 осіб, один мав подвійне громадянство – ПАР), Німеччини (чотири особи), Бельгії (чотири особи), Філіппін (три людини), Канади (одна особа), Нової Зеландії (одна людина).

Перед цим в РНБО повідомили, що у терористів з'явилися установки, які здатні збивати літаки на великих висотах.

Президент України Петро Порошенко назвав цей інцидент терактом.

У зв'язку з цим інцидентом, міжнародні авіакомпанії вирішили відмовитися від польотів над українською територією, а Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) закрила повітряний простір східної частини України для польотів цивільної авіації.

Дані українських та американських спецслужб підтверджують, що терористи збили цей літак з озброєнь, які надійшли з Росії.

Терористи заявляють, що допустять комісію з розслідування падіння «Боїнга» до місця трагедії, якщо влада України зупинить проведення антитерористичної операції. Однак президент Росії Володимир Путін 21 липня попросив терористів не перешкоджати роботі комісії з розслідування цього інциденту. Після цього бойовики передали «чорні скриньки» збитого ними літака представникові Малайзії.

Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон повідомив, що бортові самописці малайзійського Boeing 777 на прохання Нідерландів розшифровуватимуть британські експерти.