У християн візантійського обряду розпочався суворий піст

17:02, 14 березня 2016

За церковними канонами Великодній піст триває 40 днів. Але якщо порахувати від початку посту до Великодня – то є значно більше. Пов’язано це з тим, що останній страсний тиждень посту вважається окремим церковним каноном. Усі священики кажуть: основне під час посту не їсти – один одного!

Проте аби досягнути духовного просвітління, потрібно відмовитися від матеріальних речей, зокрема обмежитися в їжі. Тому в найсуворіші дні посту, а це перший день та Страсна п’ятниця, варто вживати лише воду та хліб.

Строгого посту без м’яса та молочних страв дотримуються у понеділок, середу та п’ятницю. А ось у решту днів можна їсти усі страви. Втім, отці церкви вчать, що найкраще у піст відмовитися навіть не від м’яса, а від того, що любиш найбільше.

«Коли людина є стримана, перш за все в їжі, вона може стримуватися від інших якихось спокус. Потрібно починати, як кажуть отці церкви, з того, що просто їсти менше, їсти так, щоб ще трошки відчувати голоду, їсти стільки, скільки нам здоровий глузд підказує, щоб ми жили», – зазначив священик УГКЦ отець Тарас Михальчишин.

Також під час посту не можна проводити гучні гулянки, співати і танцювати, організовувати весільні бенкети.