Переможцем конкурсу уряду на посаду голови Державного космічного агентства України (ДКАУ) став головний конструктор і начальник конструкторського бюро з системного проектування ракет і ракетних комплексів ДП «КБ "Південне"» Павло Дегтяренко. Результати конкурсу оголошені у вівторок, 20 червня, комісією з питань вищого корпусу держслужби за підсумками конкурсного відбору, пише «Інтерфакс-Україна»
Як зазначається, Павло Дегтяренко набрав найкращий сумарний результат за підсумками трьох етапів конкурсу: тесту, ситуаційного завдання, а також співбесіди. Друге місце - у помічника начальника Національного центру управління та випробувань космічних засобів Сергія Капштика.
З дев'яти кандидатів, які взяли участь в конкурсі, до завершального етапу були допущені четверо: крім Павла Дегтяренка та Сергія Капштика в співбесіді взяли участь глава альянсу «Нова енергія» Валерій Боровик і заступник голови держконцерну «Укроборонпром» Денис Гурак.
Також зазначається, що виконувач обов'язків глави космічного відомства Юрій Радченко, який очолює ДКАУ з вересня 2016 року, екс-глава ДКАУ Любомир Сабадош і перший заступник глави ДКАУ Олександр Голуб не набрали прохідного балу для участі в етапі співбесіди.
Проведений відповідно до закону України «Про державну службу» конкурс на посаду глави ДКАУ був оголошений Кабінетом міністрів 18 травня. На участь в конкурсі було подано 10 заявок. Згідно із затвердженим Кабміном в квітні новим Положенням про ДКАУ, глава відомства призначається і звільняється на посаду Кабінетом міністрів за пропозицією комісії з питань вищого корпусу держслужби. Пропозиції комісії з призначення голови ДКАУ виносяться на розгляд Кабміну за підсумками конкурсу. Раніше керівник ДКАУ звільнявся і призначався урядом за поданням прем'єра.
Слід зазначити, що ДКАУ - центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері космічної діяльності. Діяльність відомства спрямовується і координується Кабінетом міністрів. Сьогодні в управлінні ДКАУ знаходиться 26 підприємств і організацій космічної галузі. За даними ДКАУ, одним із пріоритетних завдань ракетно-космічної галузі на найближчу перспективу визначено старт практичної реструктуризації держпідприємств галузі.
Нагадаємо, у квітні в. о. глави космічного відомства Юрій Радченко зазначав, що Україна має можливість втілювати космічні проекти без російської підтримки.