У мерії Кам’янця-Подільського не виключають версії, що на руйнування історичної пам’ятки «Новозахідна башта» могла вплинути її реконструкція, що тривала протягом 2003-2007 років.
Про це заявив перший заступник міського голови Григорій Горшунов, який очолив спеціальну комісію з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
“Комісія вивчить документи з проектування та виконання робіт. Члени комісії отримали завдання записати пояснення від автора проекту Ольги Пламеницької. Можливо, це недоліки проекту, недоліки у виконанні. Насамперед, повинно було бути враховано стан самої будівлі, коли проектувалися роботи. На фотографіях кінця ХІХ століття видно, що на башті є тріщини і це необхідно було врахувати. По-друге, факт обвалу свідчить, що після виконання робіт було масове затікання води не за межі башти, а всередину. А ці башти нового типу, як їх називали ще, артилерійські, будувалися за таким принципом: зовнішня стіна майже не залежна від внутрішньої стіни. Тобто під час артилерійських обстрілів вона могла обрушуватися, але це не впливало на стійкість башти. Між ними була спеціальна ув’язка з дубових каркасів і внутрішня засипка, яка виконувала роль подушки”, - прокоментував він.
Г.Горшунов зазначив, що фінансування реконструкції башти проводилося з державного бюджету. Точної суми, витраченої на цю пам’ятку, не названо, проте відомо, що йдеться до декілька мільйонів гривень. Цікавим є факт, що за час виконання робіт,тричі змінювалися проектанти та підрядники.
Нагадаємо, 1 серпня близько 17:00 внаслідок несприятливих погодних умов – сильних поривів вітру та дощу – зруйнована історична пам’ятка «Новозахідна башта» на території історико-архітектурного заповідника «Стара фортеця» у Кам`янці-Подільському Хмельницької області.
Зазначається, що загиблих та постраждалих внаслідок руйнування немає.
У міськвиконкомі створена комісія, яка розглядатиме питання щодо відновлення та реконструкції вищевказаної башти.