У 15-ту річницю трагедії, рідні, друзі та небайдужі львів’яни вшанували пам’ять загиблих, які загинули на Скнилівському аеродромі під час авіашоу 27 липня 2002 року.
Спершу у каплиці Всіх святих українського народу і пам’яті жертв Скнилівської трагедії відслужили Божественну літургію, пізніше парастас. Далі усі рушили до «Сегменту пам’яті» жертв Скнилівської трагедії, де рідні загиблих поклали квіти.
Щороку до каплички на летовищі із села Семенівка на Львівщині приїздить і Богдан Онищак з дружиною. Тієї суботи тут були його найрідніші.
«То було 15 років, а для мене це як страшний сон, який, певно, для мене не закінчиться ніколи. Це була субота, був гарний сонячний день зібралася вся сім’я вдома я раненько поїхав на роботу лишивши всіх здорових, веселих, а через декілька годин я їх привіз в трунах. Загинули всі: два сини, невістка, внучка, якій було 11 місяців», – розповів Богдан Онищак.
Поблизу смуги до пам’ятного знаку покладає квіти Володимир Федосюк. Старший інженер авіаційного корпусу відповідав того дня за статичний показ літаків. Подивитися на них і на шоу запросив дружину. Стояли на місці, де зараз хрест.
«Тут стояв я і дружина з лівої сторони стояла, стояли в обнімку. Так сталося, що її немає, а я є. А її крилом…», – пригадав Володимир Федосюк.
Нагадаємо, 27 липня 2002 року під час проведення авіашоу у Львові внаслідок падіння СУ-27 загинуло 77 осіб, із них 28 дітей. Постраждали ще 250 людей. Скнилівська трагедія сталась у день ювілею авіаційного корпусу ВПС України. У той день подивитись дива пілотування прийшли близько десяти тисяч людей. Пілоти найвищої категорії Володимир Топонар та Юрій Єгоров мали продемонструвати фігури на Міг-29, однак літак не зміг вилетіти до Львова. Довелось його замінити на СУ-27.
Пілоти Топонар та Єгоров не визнавали вини, звинувативши організаторів у тому, що ті не передбачили безпечної відстані від глядачів. Також пілоти казали про те, що карти для польотів не відповідали реальності. Покарання за авіакатастрофу понесли близько десяти людей. П’ятьох ув'язнили, у тому числі Володимира Топонаря до 14 років та Юрія Єгорова до 8 років. Їм інкримінували відхилення від льотного завдання, низький професіоналізм і недбальство. Згодом термін пілотам скоротили до восьми та трьох років відповідно.
До 15-ї річниці авіакатастрофи члени сімей загиблих отримають одноразову матеріальну допомогу 2 тис. грн від міста.