У неділю, 15 жовтня, в Караганді (Казахстан) освятили пам'ятник депортованим до Казахстану українцям. Про це на своїй сторінці у Facebook написала директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з громадськістю (МІОК) Ірина Ключковська.
Як зазначається, пам'ятник установили біля греко-католицької церкви. Розп'ятий вишиваний рушник, як символ розп'ятої душі нашої нації, виготовили і привезли з України. Хрест зробили в Казахстані.
«Хрест і рушник - символ єдності і неподільності українців України і українців Казахстану. Жодні слова не спроможні передати біль, муки, страждання наших людей. Треба приїхати і походити цією, скропленою кров'ю наших земляків, наших рідних, казахською землею, що стала страшною заручницею страшної загарбницької політики Росії, яку перетворила Московія на суцільний концтабір», - йдеться у повідомленні.
До слова, 13-14 жовтня у Караганді відбувся Форум мігрантів з нагоди відзначення 70-их роковин депортації українців до Казахстану. Форум був покликаний консолідувати громадське життя українців в країнах Східної Європи, Близького Сходу та Азії та сприяти оживленню життя Церкви та громадських організацій. В його рамках відбулися дві сесії: «Духовний вимір українців у площині пострадянського простору» і «Громадське життя українців та виховання майбутнього покоління».
Також пройшла міжнародна науково-практична конференція на тему: «Депортація народів в епоху тоталітаризму: історичні уроки». Впродовж дводенного заходу предсталяли книги, документи та спогади про депортацію українців до Казахстану, а також відкрили виставку, присвячену депортації.