Міністерство палива та енергетики вивчає питання будівництва 58 гідро- та гідроакумулюючих станцій у басейнах Дністра, Прута і Сірета.
Відповідні пропозиції вже підготовлено Мінпаливенерго в рамках виконання державної програми протипаводкових заходів у Карпатському регіоні, повідомляється на офіційному сайті міністерства.
Під час попередніх досліджень, проведених департаментом стратегічної політики і перспективного розвитку ПЕК Мінпаливенерго спільно з ВАТ «Укргідроенерго», встановлена можливість створити на базі сухих гірських ємностей 50 першочергових протипаводково-енергетичних комплексів, у складі яких буде побудовано 58 енергетичних вузлів, у т.ч. - 45 ГЕС і 13 ГАЕС. За розрахунками міністерства, будівництво цих об`єктів дозволить збільшити енергетичну потужність регіону на 1635 МВт встановленої потужності, зокрема, за рахунок ГЕС - на 55 МВт і за рахунок ГАЕС – на 1580 МВт. Термін окупності ГЕС із урахуванням діючого «зеленого тарифу» становитиме 5-6 років. Термін окупності ГАЕС - 3-4 роки, пише УНІАН.
Проект будівництва енерговузлів на гірських річках уже схвалено на засіданні науково-технічної ради ВАТ «Укргідроенерго».
На 1 січня 2010 року сумарна встановлена потужність ГЕС-ГАЕС України становила 5413,5 МВт. Частка гідроенергетичних потужностей у загальному обсязі встановленої потужності країни становила 10,2%. У 2009 році встановлена потужність ГЕС-ГАЕС збільшилася на 324 МВт за рахунок введення в дослідно-промислову експлуатацію Дністровської ГАЕС.
«Зелений тариф», встановлений Національною комісією регулювання електроенергетики для малих ГЕС (до 10 МВт), на листопад становить 85,49 коп. за кВт/год.