У Карпатах ведмідь напав на мисливців за оленячими рогами

Одного постраждалого госпіталізували з рваними ранами ніг та голови

14:10, 31 березня 2016

У Карпатах на місцевих мешканців, мисливців за оленячими рогами, напав ведмідь. Чи чоловіки розбудили клишоногого, чи він сам блукав у пошуках їжі – невідомо. Однак на Турківщині за останні роки вже вчетверте хижаки нападають на людей.

Розлючений ведмідь напав на групу селян високо в горах поблизу села Головське. Ліс, яким блукали селяни, є частиною заповідника Сколівські бескиди. Троє чоловіків вирушили далеко в гори практично за 15 км від цивілізації.

За словами очевидців, клишоногий просто «виріс» з-під землі і напав на 40-річного Миколу. У нього рвані рани ніг та голови. Життю вже нічого не загрожує, але в лікарні чоловік проведе ще багато часу. Сам же постражадалий про свою зустріч з хижаком розповідати не хоче, лікарі ж переконують, що йому дуже пощастило.

«Щелепи ведмедя, кігті ведмедя… один укус – і він міг відкусити чи перекусити передпліччя, це ж велика вага, то хижак», – зазначив заввідділення травматології Дрогобицької міської лікарні Ігор Мархева.

Про те, що робив чоловік в горах, не розповіла і дружина постраждалого. «Ми там виросли, то по тих лісах часто ходимо. Зрештою, я не знаю куди він там пішов, що натрапив на ведмедя», – ухиляється від питання дружина потерпілого Василина.

У Головському вже 4 роки поспіль навесні клишоногий тероризує селян. До хат близько хижак не підходить. Але щороку в березні на нього натрапляють саме в хащах. Туди селяни ходять не на прогулянку.

«У нас навесні, коли олені скидають роги, а зараз саме йде скидка рогів, то люди ходять і збирають їх», – зізнався сільський голова Михайло Тупичак. А потім їх продають. За пару можна вторгувати і 100 доларів. А тут у селі це єдиний хороший підробіток.

Скористатися такою нагодою Микола запропонував і рідному братові. Саме Іван врятував його від ведмедя. «Я дивлюся ведмідь його дре, гарчить… потім дивлюся, а вони котяться з ведмедем, то було десь вже 3 метри, лише опісля вдалося його відігнати», – згадує брат потерпілого Іван. А далі Іван із сусідом несли Миколу 15 км на руках горами.

Фахівці кажуть, найімовірніше це була ведмедиця із приплодом. Аби не потрапити в пащу до ведмедя, радять не ходити лісом поодинці.

«Для того аби не було таких небажаних зустрічей, треба шуміти, от іде група людей, створює шум і тварина, яка знаходиться на певній відстані, коли люди її ще не бачать, а вона вже відчуває присутність людей, зробить все можливе, аби не наближатися», – розповів директор еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович. А ще кажуть, що втікати треба догори а не донизу, а при можливості взагалі стояти непорушно, не робити різких рухів, аби не дратувати клишоногого.