Кількість українців, які є учасниками так званих «груп смерті» зменшилася на 45%. Про це в інтерв'ю виданню «Обозреватель» заявив глава департаменту кіберполіції Нацполіції України Сергій Демедюк.
«Кількість учасників цих груп зі сторони України зменшилася на 45%. Потрібно враховувати також, що в цих групах є й волонтери, журналісти, які моніторять ситуацію, але таких людей небагато. В основному людям просто цікаво», – заявив Сергій Демедюк.
За його словами, такі групи й далі є активними у соцмережах, однак скільки у них зареєстровано українців, глава кіберполіції не озвучив.
«Активними учасниками цих груп є діти з неблагополучних сімей – це 80%, діти з захворюваннями психіки – близько 10%. Інші – це діти з різними проблемами. Наприклад, через нерозуміння батьків, нерозуміння суспільства. Був випадок, коли дівчинка скоїла самогубство через нерозділене кохання», – додав Сергій Демедюк.
Наразі, за словами керівника кіберполіції України, зафіксований лише один випадок самогубства серед учасників «груп смерті».
«Є ще близько п'яти епізодів, які ми перевіряємо, можливо, там також є зв'язок з цим групами. Але той випадок, який доведений, стосується Маріуполя: дівчинка зістрибнула з багатоповерхівки і транслювала самогубство», – додав Сергій Демедюк.
Зазначимо, «групи смерті» набули розголосу в Україні наприкінці 2016 року. В основному такі групи були у «Вконтакті», який від травня 2017 року опинився заблокованим в Україні.
До березня 2017 року українські правоохоронці заблокували більше 500 суїцидальних груп і понад 200 акаунтів їх організаторів.