У Будинку кіно у Бішкеку (Киргизстан) показ документальної стрічки «20. Двадцять свідчень про переломний день протистояння на Майдані» був зірваний раптовим відключенням світла. Про це повідомляє «Телекритика» із посиланням на місцеве видання Kloop.kg з посиланням на організаторів показу фільму - правозахисників з руху «Бір Дүйнө - Киргизстан».
Директор кінофестивалю «Бір Дүйнө - Киргизстан» Толекан Ісмаїлова сказала в інтерв'ю інтернет-виданню Kloop.kg, що дозвіл на перегляд фільму їм дав один із заступників міністра культури.
«Він (заступник міністра) дозволив нам по телефону. Потім прийшов директор «Киргизфільмофонда» Урмат Айталієв і через п'ять хвилин відключили світло. Але коли журналісти виходили, вони побачили, що на першому поверсі світло горить», - сказала пані Ісмаїлова.
Відключення світла, на думку організаторів, відбулося внаслідок втручання з боку Держкомітету нацбезпеки (ДКНБ). Принаймні на заборону з цього органу посилалися працівники Будинку кіно, «Киргизфільмофонду» та Міністерства культури в розмові з пані Ісмаїловою.
Як повідомляє видання Kloop.kg, у прес-службі ДКНБ не стали коментувати висловлювання правозахисниці, аргументувавши відмову відсутністю інформації.
Сам глава «Киргизфільмофонд» Урмат Айталієв сказав у коментарі Kloop.kg, що показ не відбувся через технічні негаразди в кафе на першому поверсі Будинку кіно.
У «Киргизфільмофонде» наполягають на тому, що ГКНБ і правоохоронні органи не мають ніякого відношення до відключення світла у Будинку кіно, повідомляє видання.
Документальний фільм «20. Двадцять свідчень про переломний день протистояння на Майдані» режисера Максима Спасова був створений громадською ініціативою «Євромайдан SOS», інтернет-телебаченням Ukrlife.TV та Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Він нещодавно був продемонстрований в рамках Першого фестивалю історичного документального кіно в Київській фортеці.