У Китаї деяким сім’ям дозволять народжувати другу дитину

15:34, 15 листопада 2013

Китай оголосив про проведення реформ, серед яких – плани пом'якшити політику однієї дитини, що діє уже понад 30 років.

Про це йдеться у постанові пленуму ЦК Комуністичної партії Китаю, оприлюдненому 15 листопада, – інформує ВВС-Україна.

Тепер дозвіл на народження другої дитини даватимуть сім'ям, де хоча б хтось один із батьків є єдиною дитиною в сім'ї.

Також влада має намір зменшити кількість злочинів, які караються стратою. За словами чиновників, це буде своєрідним кроком у бік покращення ситуації з правами людини в країні.

Нагадаємо, політику однієї дитини запровадили у Китаї ще наприкінці 1970-х років, щоб обмежити народжуваність у звязку з надзвичайно великою кількістю населення. Фахівці підрахували, що за цей час у Китаї уникли близько 400 мільйонів народжень. В результаті у певних регіонах стала відчутною нестача робочої сили. З такими темпами до 2020 року на одного працівника припадатимуть 3–4 утриманці. Дисбаланс у віковому розподілі населення Китаю призводить до додаткових витрат держбюджету на пенсії, соціальне страхування та медобслуговування. 

Правозахисники вважають це найбільш масштабним і систематичним порушенням прав людини в історії, що позбавляє жінок права вибору та права на життя, оскільки часто народженню дитини запобігають абортами. Через культурні традиції переривають вагітність здебільшого тоді, коли дізнаються, що має народитися дівчинка. У результаті в цій країні сьогодні на 37 мільйонів більше чоловіків, ніж жінок. Загалом у Китаї проживає понад 1,3 млрд людей.