У Китаї відкрився перший Український культурний центр. Ініціаторами підписання угоди про відкриття такого центру є Міжнародна громадська організація «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «Ланьхва» та Шанхайська компанія «Їнлун» (Шанхай Їнлун Інвестмент Менеджмент Корпорейшн ЛТД, Shanghai YingLun Investing Manegement Co Ltd).
Про це повідомили в прес-службі Львівської міської ради.
«Довгоочікувана подія стала культурною віхою у житті та взаєминах обох країн. Відтепер українська громада в Китаї матиме власний культурний осередок, що дозволить українцям бути ближчими і зрозумілішими для китайського народу. Варто зазначити, що специфіка роботи Центру не є вузькою, як може видатися на перший погляд. Це не лише задоволення культурних і естетичних інтересів громадян України й Китаю, а й сприяння економічній співпраці між двома державами. З цією метою в Центрі регулярно проводитимуться різноманітні виставки та фестивалі, музичні концерти та покази модельних колекцій українських дизайнерів, презентації, а також бізнес-семінари, симпозіуми та круглі столи», – розповідає Юрій Котик, голова Міжнародної ГО «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «Ланьхва».
За його словами, Український культурний центр в Китаї стане містком зближення двох країн, кожна з яких має багатогранну культурну спадщину, свої звичаї та традиції. «Це можливість побачити найкращі твори української культури і мистецтва, ознайомитися із фольклором країни, почути найкращі зразки української пісні, зустрітися із видатними спортсменами та діячами України», - додав активіст.
Перші кроки назустріч один одному вже зроблено. У межах відкриття Українського культурного центру в Китаї відбулася низка мистецьких заходів: виставка українського живопису, творів скульптора Василя Салиги, презентація книги відомого китайського художника Чжен Женгана «Листи кохання до України», а також показ моделей українських дизайнерів.
У святковому концерті взяли участь чоловічий вокальний ансамбль з України «Lavivo», співак Чжоу Шен та шоу-балет «Карма» порадували публіку своїми виступами, баяніст Чжан Лічін виконав українські популярні пісні, а віртуозне виконання на старовинному українському музичному інструменті – цимбалах – продемонструвала Жен Цзячі. Є надія, що в майбутньому Центр динамічно розвиватиметься та об’єднає навколо себе багатьох талановитих, освічених, мислячих і творчих людей.
«Міжнародна громадська організація «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «Ланьхва» стояла біля витоків відкриття Центру і надалі братиме активну участь у його розвитку. Адже в житті будь-якої країни культурні осередки виконують відповідальну місію: вони дають поштовх до духовного зростання, самоосвіти і вдосконалення людини. Міжнародний обмін досвідом між Україною і Китаєм позитивно вплине на загальний імідж України і покращить взаємовигідні відносини між обома країнами», - додає Юрій Котик.
Довідка. Організаторами заходу виступили Генеральне консульство України в Шанхаї, Міжнародна громадська організація «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «Ланьхва», шанхайська компанія «Їнлунь», а також Шанхайський офіс Китайської асоціації ділового співробітництва.