У Китаї вилікували першу пацієнтку з коронавірусом

Медикам вдалося врятувати життя 56-річній жінці, яка мала спричинену коронавірусом пневмонію

16:53, 24 січня 2020

У Шанхаї в Китаї лікарі вилікували першу пацієнтку, якій раніше поставили діагноз пневмонія, викликана новим коронавірусом.

Про це пише 24 січня «Громадське» з посиланням на китайську інформагенцію Sina.

За повідомленням Національної комісії охорони здоров'я Китаю, медикам вдалося вилікувати 56-річну жінку, яка деякий час проживала в Ухані, де зафіксували спалах захворювання. 10 січня жінка відчула нездужання і підвищення температури тіла, 12 січня повернулася в Шанхай, а ввечері 15 січня її госпіталізували до міської лікарні.

Після того, як температура тіла жінки протягом шести днів трималася в межах норми, лікарі провели кілька тестів на наявність коронавірусу. Обидва тести показали негативний результат, після чого лікарі вирішили, що запалення повністю усунуто, та виписали пацієнтку додому.

Нагадаємо, у грудні 2019 року в китайському місті Ухань зафіксували невідомий коронавірус, який викликає пневмонію. Вакцини від нього поки що не існує. Наразі випадки коронавірусної інфекції зареєстровані у різних провінціях Китаю, Таїланді, Японії, Південній Кореї та США. У Китаї від коронавірусу померли вже 26 людей і захворіли 830.

Через спалах нового вірусу в Китаї вже закрили на карантин 13 міст із загальним населенням у 41 мільйон людей. У Пекіні скасували святкування Нового року за китайським календарем, яке мало відбутися на вихідних.

Всесвітня організація охорони здоров’я вирішила поки що не оголошувати надзвичайну ситуацію у світі через спалах вірусу в Китаї та не обмежувати переміщення людей та імпорт вантажів. У ВООЗ рекомендують мандрівникам дотримуватися звичайних заходів безпеки та у разі появи симптомів респіраторних захворювань до, під час подорожі або після неї звернутися до лікаря.

Тим часом літаки з Китаю в Україні зустрічають представники МОЗ, які перевіряють самопочуття пасажирів.

Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), яка займається прискореною розробкою вакцин від захворювань, планує провести перші клінічні випробування вакцини проти нового коронавірусу в середині травня 2020 року.