Команда археологів з Монреаля у співпраці з китайськими колегами знайшла сім кістяних інструментів в поселенні стародавніх людей в провінції Хенань, що на сході Китаю. Аналіз цих інструментів показує, що методи виготовлення знарядь, освоєні доісторичними людьми, були більш складними, ніж вважалося раніше, повідомляє Science Daily.
«Ці артефакти є першим прикладом використання кістки, як сировини для модифікації кам'яних інструментів, що були виявлені в східноазійському шарі раннього плейстоцену. Подібні інструменти були знайдені в іншій частині Євразії, Африки і Леванті, тому їх відкриття в Китаї дає нам можливість порівняти ці артефакти в глобальному масштабі», - сказав один з авторів роботи, Люк Дойон з Департаменту антропології Удема.
До сих пір найдавніші кісткові інструменти, виявлені в Китаї, були віком приблизно 35 000 років. «До цього відкриття дослідження технічної поведінки людей, що населяли Китай в цей період, були засновані виключно на вивченні інструментів, вирізаних з каменю», - зазначили автори відкриття.
Осколки кістки були датовані з використанням оптично стимульованої люмінесценції. Дойон пояснив, що дослідники визначили три типи ретушерів кістки, відомих як м'які молотки, які використовувалися для створення інструментів. Дослідники ще не з'ясували, які види гомінідів користувалися цими доісторичними знаряддями, але вже відомо, що творці знарядь жили в той же період, що і неандертальці, і Homo sapiens.
«Осколкові артефакти, викопані з цієї ділянки, були дуже добре збережені, і систематичний аналіз всіх кістяних осколків під час моїх майбутніх досліджень безсумнівно дасть більш захоплюючі відкриття», - додав Люк Дойон, який захистив дисертацію по антропології Університету Монреаля в вересні 2017 року, а тепер буде проводити постдокторську практику в Університеті Шаньдун, щоб провести подальший аналіз кісткових інструментів.