У Києві експонують посмертні маски, серед них – Шевченка, Петлюри, Заньковецької

20:45, 20 червня 2011

У Києві на Андріївському узвозі в Музеї однієї вулиці виставлено 40 посмертних масок акторів, письменників, політиків. Серед них лише одна жіноча – актриси Марії Заньковецької, серед чоловічих масок – маска Шевченка, Петлюри, Довженка, Драгоманова, Малевича та ін.

Про це повідомляє gazeta.ua.

Колекцію з 60 масок директор музею Дмитро Шльонський збирав з 2002 року. Це найбільша збірка в Україні. Більшість зліпків – справжні: у багатьох навіть залишилися волоски.

«Про українську посмертну маску у світі знають дуже мало. Ми збирали колекцію по крихтах – із приватних колекцій та музеїв дев’яти країн. Остання маска – полковника УНР Євгена Коновальця, досі ще пливе по океану з Канади і буде на виставці через 10 днів, – розповів Д.Шльонський. - Маску Марії Заньковецької раніше зберігали в підвалі Музею театрального мистецтва в Києві. Вона була обкладена газетами кінця тридцятих років і почорніла від сирості».

Серед масок українських представників найбільше – близько 40, є також і російських відомих людей, зокрема, актора й письменника Василя Шукшина. «Її знімав 90-річний скульптор Микола Нікогосян. Дружина Шукшина Лідія хотіла подавати на нього до суду. Скульптор хотів залишити відбиток собі. Нікогосян віддав його Федосеєвій-Шукшиній. Жінка подарувала його письменникові Миколі Заболоцькому. А той – скульптору В’ячеславові Кликову. Син Кликова випадково знайшов його в майстерні. Йому ліньки було робити копію, й він передав мені оригінал. На масці збереглося кілька волосин із брів Шукшина», - зазначив Д. Шльонський.

Більше фото.