Ввечері понеділка, 7 серпня, столичні поліцейські затримали чоловіка, який у нетверезому стані погрожував підірвати лікарню. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Києва. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав. Розпочато два кримінальні провадження.
Інцидент стався пізно ввечері у Печерському районі Києва. Близько 22:00 до правоохоронців надійшло повідомлення від пацієнтки лікарні про те, що в неї зник мобільний телефон. У крадіжці жінка підозрювала сина своєї сусідки по палаті. Для з’ясування обставин на місце прибули патрульні.
«Коли поліцейські спілкувалися із потерпілою, у приміщення зайшов батько хлопця, якого заявниця підозрювала у крадіжці. Чоловік перебував у нетверезому стані, почав конфліктувати, а потім, зі слів свідків, дістав із пакета три боєприпаси. При цьому почав погрожувати пацієнтам, медперсоналу і поліцейським зірвати гранати, оскільки вважав: звинувачення на адресу його сина – безпідставні», - розповів начальник Головного управління Національної поліції у місті Києві Андрій Крищенко.
Правоохоронці почали перемовини із чоловіком, аби попередити можливий вибух. Через деякий час медсестра лікарні переконала чоловіка віддати їй одну гранату в обмін на можливість безперешкодно покинути приміщення медичного закладу.
На місце події прибула слідчо-оперативна група, найближчі наряди патрульних та вибухотехніки. Однак, коли вони приїхали, агресивний киянин втік. Гранату без запалу медсестра передала правоохоронцям, її вилучили для дослідження.
Де ще дві гранати, якими погрожував киянин - невідомо (фото відділу комунікацій Нацполіції Києва)
Після пошуків зловмисника співробітники спецпідрозділу затримали його та доставили до Печерського управління поліції для проведення слідчих дій. Поліція Києва встановлює, де чоловік залишив ще дві гранати, оскільки на момент затримання у нього їх не було.
Зібрані відомості за цим фактом зареєстровані у Печерському управлінні поліції. Слідчі кваліфікують цю подію за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) та ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження за зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Правоохоронці з'ясовують усі обставини злочину, спілкуються зі свідками та очевидцями.