У Києві відкрили некомерційний інкубатор ІТ-проектів

13:54, 6 лютого 2016

В Україні відкрився перший некомерційний інкубатор ІТ-проектів «1991 Open Data-інкубатор». Про його запуск оголосили SocialBoost за підтримки Western NIS Enterprise Fund, компанії «Майкрософт Україна» та уряду України. На відкритті інкубатора побував прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Україна має всі шанси стати лідером у Європі, тому що ми маємо найважливіший потенціал – інтелект. Якщо ще десять років тому усі думали, що найважливіший потенціал – це газ чи нафта, то подивіться на ціни і спитайте у росіян. Якщо раніше увесь світ думав, що основний капітал – це грошовий капітал, в заводах...то зараз я вважаю, що тільки сильний талант та розум здатний розвивати усе інше», – сказав Яценюк присутнім молодим ІТ-спеціалістам.

За словами засновника SocialBoost Дениса Гурського, мета проекту − трансформувати великі обсяги відкритих державних даних в ресурс для створення стартапів, що надають послуги українським громадянам, компаніям та державним органам.

«Основна складність, яка сьогодні стоїть на шляху розвитку цифрової України − створення екосистеми відкритих державних даних. Ми вже почали цей процес в 2014 році, створивши національний портал відкритих даних data.gov.ua, і дуже сподіваємося на сприяння з боку держави в подальшому створенні дійсно потрібних цифрових сервісів. Мета нашого проекту − підвищити ефективність ключових секторів української економіки і державного управління, розробити антикорупційні аналітичні системи і приділити максимум уваги проектам місцевого значення», − зазначив Гурський, повідомила Ліга.net.

Фото: itc.ua

Першими резидентами інкубатора стануть переможці конкурсу-хакатона, фінал якого відбудеться 6-7 лютого в Києві. До участі в конкурсі від SocialBoost і «Майкрософт Україна» приймали проекти, які хочуть побудувати стартап, що пропонують вирішення важливих проблем українських громадян, бізнесу, державних органів з використанням відкритих державних і великих даних: електронні сервіси для агросектору, енергетики та інфраструктури; електронні державні послуги на основі державних реєстрів; аналітичні системи для міністерств, обладміністрацій і мерій; проекти Smart City для українських міст.