У Києві встановили паркан для демонтажу верхніх поверхів Будинку профспілок

13:29, 14 липня 2016

У Києві у четвер, 14 липня, уранці комунальні працівники почали підготовку до демонтажу двох незаконно прибудованих поверхів у будівлі Будинку профспілок на Майдані Незалежності. Про це повідомив глава Департаменту благоустрою та збереження природного середовища Київської міської адміністрації Дмитро Білоцерківець на сторінці у Facebook.

«Вранці розпочався процес демонтажу двох останніх незаконно прибудованих поверхів над будівлею київських профспілок», – написав він.

За словами Білоцерківця, перед початком демонтажу має бути обмежений доступ до будівлі і закрите кафе «Каратель». Після цього мали б забезпечити доступу будівельної техніки та провести демонтаж.

Депутат Київської міської ради Юрій Дідовець повідомив, що приїхав до Будинку профспілок, щоб допомогти забезпечити рішення про демонтаж.

«Забудовник, відомий Іван Балабан, погодився добровільно допустити проведення демонтажу. Встановили будівельний паркан, закрили сумнозвісний ресторан. «Каратель» – танців на кістках більше не буде», – написав він на Facebook.

Проте на місце події викликали поліцію, щоб втихомирити протестувальників проти діяльності кафе. Відтак до Будинку профспілок приїхав понад десяток поліцейських патрульних, повідомив телеканал «112».

Проте пізніше до Будинку профспілок прийшли активісти, які вимагають не проводити демонтаж. За словами Білоцерківця, це люди, які раніше мітингували під будівлею Київради проти знесення незаконних МАФів.

«МАФовики з мітингу вирушили під профспілки, їх мета зупинити демонтаж двох незаконних поверхів. Там зав'язалося протистояння між представниками профспілок і мафовиками, які за гроші вирішили допомогти забудовнику Балабану. Зносять паркан», – написав він у Facebook.

Поліцейські, присутні на місці, заявляють, що забезпечать процес демонтажу, а знесені секції паркану будуть встановлені повторно.

Нагадаємо, Будинок профспілок був побудований в кінці 1970-х років. Його особливістю є інформаційне табло на 24-метровій висоті. В ході зіткнень під час Революції гідності на Майдані Будинок профспілок серйозно вигорів.

Федерація профспілок України затвердила реконструкцію будівлі, з приведенням її до вигляду, який був до пожежі у 2014 році.

Проте на практиці на Будинку профспілок надбудували два поверхи. На першому  ж поверсі будівлі відкрили кафе. Це викликало обурення громадськості.

Київська міська адміністрація виграла судовий спір, за яким два верхні поверхи будівлі мають бути демонтовані.