За хвилину до повітряної тривоги у Києві пролунав вибух

Скоріш за все, біля Києва впав метеор

22:39, 19 квітня 2023

Ввечері у середу, 19 квітня, у Києві місцеві мешканці повідомляють про вибухи. Орієнтовно через хвилину після цього в столиці та області було оголошено повітряну тривогу.

Місцева влада повідомила, що у небі над Київщиною виявили повітряну ціль. Жителів закликали перебувати в укриттях. Сили ППО напоготові.

«Перебувайте в укриттях та дотримуйтеся інформаційної тиші – нічого не знімайте та не публікуйте в мережу», – закликали в Київській обласній військовій адміністрації.

ТСН з посиланням на очевидців зазначає, що звуки вибухів чули жителі кількох районів столиці, а у небі було помітне яскраве зарево.

Водночас в соцмережах користувачі поширюють відео з сяйвом невідомого походження.

Моніторингові телеграм-канали попереджають про невідомий об'єкт на Київщині.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що причиною невідомо сяйва є робота української ППО.

«Не переймайтесь щодо НЛО. Це наша ППО», – написав він у Telegram. Щоправда, згодом керівник ОП видалив свій допис про НЛО та ППО і закликав чекати на офіційну інформацію від Повітряних сил.

Начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко близько 23:30 повідомив, що явище стало результатом падіння на Землю космічного супутника NASA.

За його словами, аби уникнути жертв від падінь на землю уламків оголосили повітряну тривогу. Протиповітряна оборона в цей час не працювала.

Тим часом у Повітряних силах ЗСУ поки не можуть підтвердити інформацію про падіння супутника, повідомив Суспільному речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

Водночас версію про падіння супутника спростував присвячений космосу канал The Alpha Centauri.

«Сьогодні дійсно в атмосферу має входити апарат NASA RHESSI, що спостерігав сонячні спалахи з 2002 по 2018 рік. Але траєкторія його падіння дуже (ДУЖЕ) далека від України... Об’єкт, що впав біля Києва, – болід (метеор)», – йдеться в повідомленні.

The Alpha Centauri також опублікував приблизний маршрут падіння апарата. На тому ж сайті можна спостерігати за іншими об'єктами, що падають з космосу. Але жоден з них не пролітає над Україною, наголошується в повідомленні.

Невдовзі Агентство NASA спростувало припущення, що спалахи над Києвом могли бути спричинені падінням з орбіти супутника RHESSI. Роб Маргетта з офісу комунікацій NASA повідомив у коментарі BBC, що супутник все ще перебував на орбіті, коли спостерігався спалах у Києві.

Оновлено. Вранці 20 квітня у Головному центрі спеціального контролю заявили, що напередодні о 21:57 за київським часом, ймовірно, космічне тіло увійшло в щільні шари атмосфери. Це спричинило «високоакустичну енергетичну подію».

«19 квітня 2023 року о 21:57 за київським часом інфразвуковими засобами ГЦСК на території України зареєстрована високоенергетична акустична подія. Розрахункове місце епіцентру вибуху знаходиться в Київській області», – сказано в повідомлені й додали, що інформація уточнюється.

Зауважимо, що Головний центр спеціального контролю здійснює моніторинг геофізичних явищ на території України та земної кулі, зокрема, виконує функції Національного центру даних Міжнародної системи моніторингу Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.