У київському суді не знайшлося суддів, які можуть взятися за справу "діамантових прокурорів"

18:13, 5 січня 2016
Автоматизована система розподілу справ між суддями Печерського районного суду Києва не змогла визначити колегію суддів, яка мала б повноваження розглядати кримінальне провадження за звинуваченням у посадових злочинах колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і громадянина Валерія Гібаленка.
 
Про це повідомив адвокат Корнійця Віктор Петруненко, посилаючись на відповідний документ, одержаний ним з Печерського райсуду Києва, пише УНІАН.
 
«Автоматизована система суду не змогла визначити склад колегії суддів з загального складу суду у кількості 37 осіб, або через відсутність у того чи іншого судді відповідної професійної підготовки, яка дозволяла б брати участь у такій спеціалізованій справі, до якої відноситься справа Корнійця-Шапакіна, або через перебування окремих суддів у відпустці, або через те, що окремі судді вже розглядали відповідне кримінальне провадження», - зазначив адвокат.
 
Таким чином, зазначив він, у відповідності з чинним законодавством голова Печерського районного суду зобов'язаний передати до Апеляційного суду Києва вказане кримінальне провадження для визначення його підсудності, тобто суду, який міг би взяти його на розгляд.
 
Нагадаємо, 5 липня 2015 року Корнійця і Шапакіна затримали в результаті спільної спецоперації ГПУ і СБУ. За даними СБУ, в затриманих  вилучено близько 500 тис. доларів та коштовності. Встановлено, що вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Під час обшуків у Шапакіна було вилучено 400 тис. доларів, а в Корнійця – значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів та автомат Калашникова. Обом затриманим повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.

16 липня генпрокурор Віктор Шокін звільнив Шапакіна та Корнійця з органів прокуратури.

Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про арешт Шапакіна та Корнійця на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн грн. Шапакін вніс необхідну суму застави, його відпустили з СІЗО. Згодом Апеляційний суд Києва збільшив заставу Шапакіну до 6,4 млн грн. Він його вніс і вийшов із СІЗО.

31 липня Корнієць вийшов із СІЗО після внесення застави в сумі 3,2 млн грн. Наприкінці жовтня Генпрокуратура висунула Корнійцю нову підозру у вимаганні з обтяжливими обставинами. 22 жовтня Печерський районний суд Києва обрав йому новий запобіжний захід у вигляді застави в сумі 3 мільйони 45 тисяч гривень.

Наразі обидвоє обвинувачених перебувають на волі.

Вчора, 4 січня, Генпрокуратура передала справу «діамантових прокурорів» в Печерський райсуд Києва.