У книзі Ярослава Грицака "Життя, смерть та інші неприємності" є відповідь на те, як подолати світову кризу

13:24, 4 листопада 2008

Сьогодні, 4 листопада, у Львові презентували нову книгу доктора історичних наук Ярослава Грицака "Життя, смерть та інші неприємності", яка вийшла друком у видавництві "Грані-Т". За словами автора, ідея цієї книжки проста: це обговорення сучасних українських сюжетів і сучасних українських проблем, але з перспективи глобальної історії.

"Це дуже жива книга, яка постійно зазнавала внутрішній змін. Це пов’язано з тим, що у своєму блозі на сайті ZAXID.NET Ярослав Грицак "спілкувався" з коментаторами його того чи іншого тексту. Це книга нового формату: вона може бути зразком, як мають писати книги про сучасність історики", - зазначила на презентації шеф-редактор "Грані-Т" Діана Клочкова.

"Ми живемо в часи кризи. Кількох: економічної, політичної, внутрішньоукраїнської та світової. Криза не існує сама по собі, вона існує в наших головах. Криза, стрес настає й тоді, коли ми розділяємо щось на дві кардинальні варіанти "або…або" (наприклад, "ти або біло-блакитний, або помаранчевий"; "або західняк, або східняк"). Єдиний варіант подолати цей стрес - "побачити" інші варіанти, які існують від одного "або" до іншого "або". І вибір завжди існує. Львів - це одне з тих міст, де дуже відчувається варіантність "або…або", у цьому плані Львів - найбільш модерніший від інших міст України. Але Львів може стати атмосферою, лабораторією, де можуть бути відповіді відмінні від "або…або". Як вийти з кризи? Перестати робити границі, межі. Ми маємо шанс переписати всю світову історію: якщо ми справимось у Львові із цим, в Україні, ми зможемо допомогти світові врятуватися", - зазначив автор книги Ярослав Грицак.

Довiдка ZAXID.NET

Збірка есеїв "Життя, смерть та інші неприємності" - коротка оповідь про сюжети з неподієвої і негероїчної історії. Усі сюжети взято з українського минулого, але в ширшому, можна сказати, глобальному контексті. Цим контекстом є велика трансформація, що почалася п’ять сторіч тому, а закінчилася щойно з падінням комунізму. Головна теза всієї книжки взагалі й кожного есею зокрема: постання України, її історичний розвиток, а головне - її сучасні проблеми, які неможливо зрозуміти поза цим контекстом.